دستگاه پرکن گریس سرد

دستگاه پرکن گریس سرد ماشین سازی عبدالملکی، یکی از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ است که دارای سرعت و قدرت و همچنین دقت بالایی میباشد که در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن گریس سرد چیست

دستگاه پرکن گریس یکی از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ کارخانه ماشین سازی عبدالملکی است که در دو نوع کاملاً اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید و به فروش می رسد. برای آشنایی بیشتر با این ایستگاه و مشخصات آن با ما همراه باشید.

گریس از مشتقات نفتی مایع و نیمه جامد با غلظت بالا برای روانکاری است. پر کردن چربی با روش های سنتی بسیار گران است. به همین دلیل امروزه از دستگاه های پر کن گریس استفاده می شود و این ماشین آلات صنعتی به صورت کاملاً اتوماتیک و نیمه خودکار تولید می شوند. دستگاه پر کننده چربی شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

پرکردن گریس به دلیل غلظت و چسبندگی بالا بسیار دشوار است و به همین دلیل به عنوان بخشی از دستگاه پر کردن مایعات غلیظ شناخته می شود.

گرم کردن و روغن کاری با روغن یا گریس معمولاً بهترین راه برای تسهیل فرآیند پر کردن است. بعضی از انواع گریس ها مقاومت در برابر حرارت بالایی دارند یا خاصیت حرارتی خود را از دست می دهند. بنابراین، این نوع روان کننده ها باید بدون تغییر ساختار آنها پر شوند.

پرکن گریس سرد بهترین انتخاب برای این کار است. مکانیزم طراحی دستگاه پرکن گریس سرد، پمپ تایمر یا لودسل است و در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل طراحی و ساخت است.

 

نمونه دستگاه های پرکن گریس تولید شده

 

برای پر کردن گریس سرد دستگاه های زیادی وجود دارد که ماشین سازی عبدالملکی توانسته با تجربه یک دهه ای خود، به تولید این نوع دستگاه ها بپردازد که ما در این مقاله به توضیح دستگاه پرکن گریس سرد و نحوه کار این دستگاه خواهیم پرداخت.

همچنین لازم است بدانیم دستگاه پرکن گریس هم برای پر کردن گریس سرد، و هم گریس گرم آن بکار میرود که در هر صورت این دستگاه جزء دستگاه های پرکن مایعات محسوب می شود.

لازم به ذکر است که دستگاه پر کن گریس هم برای پرکن گریس گرم و هم سرد مورد استفاده قرار می گیرد و نوعی دستگاه پرکن مایعات است.

حتما بخوانید: دستگاه گریس پرکن اتوماتیک

دستگاه پرکن گریس سرد

تفاوت پرکن گریس سرد و گرم

تفاوت بین دستگاه پرکن گریس سرد و پرکن گریس گرم در صحبت بسیار ساده است، اما از لحاظ عملی و فنی بسیار متفاوت است. برای توضیح آن باید هر کدام از این دستگاه ها را به صورت جدا گانه مورد بررسی قرار داد.

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

دستگاه پرکن گریس سرد

پرکن گریس سرد به صورت نیمه اتوماتیک تولید می شود. اپراتور ظرف را زیر نازل قرار می دهد و روند کار با فشار دادن پدال شروع می شود و پس از مدت زمان مشخصی ظرف پر می شود که با تعویض ظرف جدید ادامه می یابد. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، روغن کاری بشکه ها و گرم کردن آنها و پاتیل ها با این دستگاه ضروری نیست.

 

دستگاه پرکن گریس گرم

در مورد پركن گریس گرم كه نیمه اتوماتیک است، اپراتور ظروف را زیر شیر پر كننده قرار می دهد و با فشار دادن شاسی عملیات انجام می شود. در زیر ظروف یک لودسل وجود دارد که با رسیدن به وزن از پیش تعیین شده شیر بسته می شود. در مدل اتوماتیک، این کار به طور خودکار توسط دستگاه انجام می شود. پس از اتمام عملیات پر کردن، دستگاه با یک نوار نقاله هماهنگ می شود، که ظروف را از زیر شیر عبور می دهد و آنها را به مکان دیگری منتقل می کند.

گریس سرد

مشخصات و اطلاعات فنی دستگاه پرکننده گریس

  • عملکرد: اتوماتیک، نیمه اتوماتیک
  • سرعت: تا 600 کیلوگرم در ساعت
  • مخزن: 100 لیتر
  • حجم ظرف: 50 تا 5000 گرم
  •  قیمت: با توجه به نوسانات بازار، لطفا جهت دریافت قیمت روز با واحد فروش تماس بگیرید.
  • مشخصات کلی: پمپ دنده ای دو اینچی، 5.5 اسب بخار
  • نوار نقاله: تا 6 متر (بسته به عملکرد دستگاه)
  • تابلو برق: کره ای
  • پنوماتیک: مارک های pars و air tak
  • تعداد نازل: 1 تا 4 عددی

 

کاربردهای دستگاه پرکن گریس سرد دستی

دستگاه های مورد استفاده برای پر کردن ظروف گریس از قدرت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند که می توانند عمل پر کردن ظروف را با سرعت بسیار خوبی انجام دهند. این دستگاه های پرکن مدل هایی دارند که متناسب با نیاز مشتری به فروش می رسند.

یکی از مدل های کاربردی این دستگاه ها، دستگاه پرکن گریس دستی است. با کمک دستگاه های پرکن گریس، ظرف های گریس را می توان به راحتی و بدون ریختن مواد و ذرات پر کرد.

پرکن های گریس دستی به دلیل اندازه و ابعاد کوچک می توانند در مکان های کوچک مانند کارگاه ها بسیار راحت باشند. کار با این پرکن های گریس بسیار ساده است.

 

عملکرد دستگاه پرکن گریس سرد

پس از تنظیم مقدار مواد تزریق شده و تنظیم ارتفاع نازل به ظرف مورد نظر ، ظرف را در براکت روی سینی دستگاه قرار داده و شروع کنید. نازل به پایین ظرف منتقل می شود، سپس به طور خودکار بالا می رود و پمپ به طور همزمان کار می کند. پس از پر كردن ظرف با نازل ، كمي بالاتر از ظرف متوقف مي شود تا ظرف به راحتي جدا شود و يا در زير نازل قرار گيرد.

در داخل مخزن نصب شده بر روی دستگاه پرکن گریس سرد، تیغه هایی با شکل و مکانیزم حرکت ویژه وجود دارد. با حرکت پره ها، آنها گریس را به سمت خروجی مخزن فشار می دهند تا پمپ بتواند به راحتی مکش کرده و گریس را به نازل ها منتقل کند و سپس آن را به داخل ظرف تزریق کند.

مدل اتوماتیک دستگاه پرکن گریس تقریباً شبیه دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک است که توسط اپراتور به سادگی با قرار دادن ظرف بر روی نوار نقاله انجام می شود و مراحل دیگر شامل قرار دادن ظروف زیر نازل، پرشدن، حرکت دوباره بین دستگاه های خط تولید و در نهایت، قرار گیری آن بر روی میز ترافیک است که کلیه این کارها، به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

مدل نیمه اتوماتیک این دستگاه پرکن گریس تا حدودی شبیه دستگاه نیمه اتوماتیک پرکن مایعات است که با قرار دادن ظروف زیر نازل، کنترل نازل ها با فشار دادن پدال، برداشتن ظروف و تکرار این چرخه توسط اپراتور کار می کند.

بسته به حجم تولید، دربگذاری را می توان به صورت دستی، نیمه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک انجام داد.

 

کدام مدل پرکن گریس سرد پرطرفدارتر است

این دستگاه ها بیشتر به صورت نیمه اتوماتیک تولید می شوند. اپراتور دستگاه ظروف را در پایین و زیر نازل ها یا افشانک ها قرار داده و با فشردن پدال کار پر کردن انجام میگیرد و پس از این در زمان مشخص شده ظروف پر شده و با جایگزینی آن ها این چرخه ادامه می یابد. اما در مدل تمام اتوماتیک آن تنها قرار دادن ظروف بر در زیر شیر نازل به وسیله ی اپراتور انجام میگیرد و باقی کار تماما اتوماتیک بوده و بدونه دخالت دست انجام می شود.

خدمت شما خاطر نشان می کنیم که مکانیزم طراحی دستگاه پر کن گریس سرد، به شکل پمپی یا همان تایمری (لودسل) می باشد که در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل طراحی و اجراست.

معمولا دستگاه پرکن گریس سرد برای کارگاه ها و تولیدی های کوچک یا افرادی که بودجه کمتری را برای این دستگاه در نظر گرفتند، مناسبتر است. اما برای کارخانه جات و شرکت های بزرگ قطعا پرکن گریس سرد اتوماتیک را پیشنهاد میکنیم زیرا این دستگاه بدون نیاز به دخالت اپراتور کار کرده و خروجی محصول شما از نظر کیفی بسیار بالاتر از مدل های نیمه اتوماتیک این دستگاه می باشد.

در کل پرکن گریس سرد اتوماتیک علاوه بر بالا بردن سرعت، دقت خطوط تولید را در کارخانه جات و تولیدی ها نیز بالا میبرد.

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

ظرفیت و قیمت دستگاه

دستگاه پرکن گریس سرد با توجه نوع سفارش و درخواست مشتری تولید خواهد شد که هر کدام از ۲ مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این دستگاه کارایی و ظرفیت های متنوعی دارند که برای پر کردن ظروف مخصوص با اندازه و ابعادی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

آریا مصطفوی

عرض ادب خدمت شما سازنده و صنعت کار گرامی. من ساکن همین کمالشهر هستم. میخواستم قبل از خرید محیط کارگاه تون رو ببینم. اجازه هست؟ با تشکر

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقتتون بخیر. ما در خدمت شما هستیم

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما