دستگاه پرکن روتاری

دستگاه پرکن روتاری مایعات🥇 یکی از زیر مجموعه های ماشین آلات پرکن است که برای پر کردن انواع مایعات با غلظت های متفاوت درون ظرف ها و بطری های متفاوت در کارگاه ها و کارخانه ها

دستگاه پرکن روتاری (Rotary Filling Machine)

در واقع یکی از ماشین های پرطرفدار تولید شده توسط ماشین سازی عبدالملکی، دستگاه پرکن روتاری یکی از زیر شاخه های دستگاه پرکن مایعات است که برای پر کردن انواع مایعات با غلظت های متفاوت (اعم از رقیق و غلیظ) به درون پت ها و بطری های مختلف از آن استفاده می شود.

پرکن روتاری به همراه دربند یا همان دستگاه پرکن دربند روتاری نوع دیگر این دستگاه هست که وظیفه پر کردن مایعات رقیق مثل آب و ... را انجام داده و در پایان عمل پر کردن، دربندی بطری را انجام داده و محصول ما آماده برای شیرینگ (بسته بندی نهایی) شدن است. ضمن توضیح دادن راجع به این دستگاه، شما را با نام انواع دیگر آن آشنا مکنیم که هر کدام از آن ها از بالای صفحه قابل دسترسی هستند:

 • دستگاه پرکن مایعات رقیق
 • دستگاه پرکن دستی مایعات غلیظ
 • دستگاه پرکن مایعات کوچک
 • دستگاه بطری پرکن

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

یک مزیت بزرگی که این دستگاه دارد بدین صورت است که در کارخانه یا کارگاه و به طور کلی محل کار شما فضای کمی را اشغال می کند. در واقع این دستگاه هم به دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی می شود که در ادامه مطلب به توضیح آنها نیز می پردازیم.

 

نمونه دستگاه پرکن ماشین سازی عبدالملکی

 

دستگاه پرکن روتاری 2 نازله

از این دستگاه برای پر کردن مایعات رقیقی همچون انواع نوشیدنی ها استفاده می شود؛ که فشار این مواد برای تزریق در درون بطری و پت ها از طریق نیروی جاذبه(ثقل) صورت می گیرد.

 

نحوه عملکرد پرکن روتاری

کارکرد و عملکرد دستگاه پرکن روتاری در ابتدا اینگونه است که دستگاه را از لحاظ سلامت فنی و فیزیکی چک می کنند. سپس در مرحله دوم و بعد از آن مواد را داخل مخزن آن ریخته(دپو میکند) که به دنبال آن باید بطری ها و یا ظروف توسط اپراتور(کارگر) بر روی نوار نقاله قرار گیرند و سپس همانگونه که بطری ها به سوی نازل می روند، بر اساس یک زمان بندی خاص(که قابل تنظیم و تغییر است) نازل پس از هر بار چرخش آن ها را پر کرده و به دنبال همان چرخش، وارد مرحله بعدی یعنی دربندی می شود که به صورت تمام اتوماتیک این کار نیز توسط دستگاه صورت میپذیرد.

باید دو نکته را خدمت شما عرض کرد که اولا سرعت پرکردن قوطی ها به نوع ماده و غلظت آن بستگی دارد؛ و دوما می توانید جهت سفارش این دستگاه (پرکن روتاری و دربند) و همچنین بدست اوردن اطلاعات تکمیلی با مشاورین ما صحبت کنید. البته این موضوع نیز فراموش نشود که سرعت و نوع پرکن ظروف به نوع و غلظت آن بستگی دارد.

 

تفاوت بین دستگاه پرکن روتاری با خطی

و اما دیگرمزیت دستگاه پرکن روتاری نسبت به پرکن خطی این است که در کارخانه یا کارگاه شما فضای اندکی را اشغال میکند. به طوری که مثلا اگر بخواهیم پر کردن قوطی را به صورت دستی انجام دهیم، حداقل به 6 الی 7 متر فضا احتیاج داریم اما با دستگاه پرکن روتاری با اشغال فضای حداکثر 2 متر مربعی، ضمن اشغال فضای کمتر، می توان این عمل را با سرعت و دقت بسیار بیشتری به انجام رساند.

 

مشخصات و ویژگی های پرکن روتاری

 1. ظرفیت پرکردن از 250 سی سی تا 4 لیتر (بسته به نوع سفارش)
 2. 2 عدد نوار نقاله به صورت رفت و برگشت با موتورهای جدا از هم که بر روی دستگاه تعبیه شده اند
 3. شاسی آهن و بدنه استنلس استیل که استنلس استیل بودن آن بسته به نوع سفارش مشتری است
 4. مجهز بودن به سنسور الکترونیکی
 5. ایجاد یک محیط کاملا بهداشتی حین بسته بندی مواد مختلف
 6. پر کردن و درب گذاری توسط یک دستگاه که باز بسته به سفارش مشتری است.
 7. و ...

 

تفاوت پرکن روتاری اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

همان طور که مشخص است دستگاه های تولید شده در ماشین سازی عبدالملکی دارای نمونه های تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی است که دستگاه پرکن روتاری نیز همانند بقیه موارد، شامل نمونه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد که مختصری راجعبه آن توضیح می دهیم و تفاوت های آن ها را با یکدیگر مقایسه می کنیم. در همین اول کار باید خدمت شما عرض شود که نمونه اتوماتیک این دستگاه معمولا در کارخانه ها نصب شده و نمونه اتوماتیک آن بیشتر در کارگاه ها و به طور کلی جاهایی که دارای فضای کوچکتری هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

بزرگ ترین فرق این 2 وزن آن ها است که پرکن روتاری نیمه اتومات دارای kg280  وزن است، ولی این وزن در نمونه تمام اتوماتیک آن به حدود kg1300 میرسد. سرعت های دستگاه ها نیز بصورت 800 تا 1200 بطری در ساعت در نمونه اول، 1500 تا   5100 در ساعت در نمونه دوم می باشد که هر دو به سایز بطری، مربوط است. در نمونه نیمه اتومات این دستگاه از مخزن استنلس استیل 304 بهره گرفته و ابعاد دستگاه نیز به شکل 1 متر طول، 1 متر عرض و 1.7 متر ارتفاع 1.2 است.

و اما نمونه تمام اتومات این دستگاه که نازل و درب گذار در صورت قرار نگرفتن صحیح و درست بطری در محل خود، به صورت خودکار قطع می شود؛ این مدل دستگاه قابلیت نصب بطری شور را دارد و اما آخرین قابلیت مهم که برای شما نام برده خواهد شد، قابلیت طراحی و ساخت در مدل های 8–12–16 وحتی 32 نازله است.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

پرکن روتاری را از کجا می توان خرید

باری که همیشه دغدغه یک سازنده و تولید کننده در کارگاه یا کارخانه مشکلات فنی دستگاه یا کیفیت محصول بوده که در خروجی و یا سود مالی از دستگاه، تاثیر می گذارد. بیش از یک دهه تجربه ماشین سازی عبدالملکی به ما ثابت کرده است که تهیه و خرید یک دستگاه با کیفیت می تواند تا 12% در توسعه، بهره وری و تجارت محصولات غذایی، بهداشتی و... کمک بسیار و به سزایی می کند.

اما این داستان روی دیگری نیز دارد؛ و آن هم خرید دستگاه های ارزان است که هر چند از نظر مادی سودمند و به صرفه به نظر می آید، اما پس از اندک مدتی مشکل خاصی متوجه خط تولید می شود که متاسفانه خسارت قابل توجه ای را به بار می آورد. و ما در تلاشیم تا این تجربه کسب کرده خود را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا از ضررهای ناخواسته جلوگیری کنند.

 

درباره ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی با سالها تجربه خود در زمینه ساخت و تولید دستگاه های شیرینگ پک، گریس پرکن، اسپری پرکن، پرکن گریس روتاری و... بهترین دستگاه ها را (به گفته مشتریان سابق) ساخته و روانه بازار کرده که شما می توانید با صحبت با مشاورین مجرب و کارآزموده ما  می توانید در این حوزه اطلاعات مفید و لازم را کسب کنید. برای این کار یا با شماره آقای عبدالملکی تماس گرفته، و یا به قسمت تماس با ما بروید. پیشاپیش از شنیدن صدای گرمتان خرسندیم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

محمد رضا

با آرزوی موفقیت برای شما

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

ممنون از شما و همچنین

موسوی

سلام پرکن 2 نازله دست دوم موجود دارید؟

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقت بخیر. لطفا تماس بگیرید

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما