دستگاه شیرینگ پک حرارتی

دستگاه شیرینگ پک حرارتی یا همان روکش های حرارتی جمع شونده به لوله های پلاستیکی جمع شونده ای گفته میشود که از آن به منظور عایق نمودن سیم ها، شینه ها، اتصالات، کابل ها

معرفی دستگاه شیرینگ پک حرارتی و کارایی آن

یکی از نیازهای اصلی کارخانه ها و شرکت های صنعتی، بسته بندی محصولات است. بسته بندی و اصطلاحاً شیرینگ محصولات توسط دستگاه شیرینگ پک انجام می شود. دستگاه های شیرینگ پک با توجه به کارایی و تنوع محصول انواع مختلفی دارند که یکی از پر کاربردترین آنها دستگاه بسته بندی شیرینگ پک حرارتی یا همان تونلی است که در اکثر کارخانه ها استفاده می شود.

شیرینگ محصول به معنای کشیدن نوعی پلاستیک و رول بر روی محصول است که با گرم کردن نوار شیرینگ، کل پلاستیک محافظ محصول، دور محصول ما کشیده می شود. وقتی این رول در اطراف محصول بسته بندی قرار می گیرد و توسط دستگاه شیرینگ پک گرم می شود، به عنوان یک بسته پلاستیکی به دیواره خارجی بسته می چسبد و محصول را از آلودگی محیط محافظت می کند. این کا را می تواند دستگاه شیرینگ پک حرارتی به انجام رساند.

 

نمونه کار دستگاه شیرینگ پک

 

مزایای شیرینگ کردن محصولات

  • جلوگیری از نفوذ رطوبت و تجزیه کارتن ها و بدنبال آن قیمت محصولات
  • حمل و نقل سریع تر، آسان تر و ایمن تر
  • بسته بندی زیبا و ظریف تر می شود
  • جلوگیری از شکستن، ترک خوردن یا لب پر شدن محصول (برای بسته شدن و ایجاد یکنواختی در بسته بندی)
  • ذخیره سازی آسان تر و ذخیره سازی طولانی مدت بدون افت کیفیت
  • فرصت چاپ و تبلیغ فیلم شیریگ

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

عملکرد دستگاه بسته بندی شیرینگ حرارتی

دستگاه شیرینگ پک حرارتی دارای یک تونل حرارتی است که محصولات پس از قرار گرفتن بر روی نوار نقاله و پوشاندن آن با نایلون، وارد تونل می شوند و با گرم کردن نایلون و شیرینگ فیلم بر روی محصول و انعطاف نوار، محصول کاملاً با نوار استفاده شده پوشانده می شود. شیرینگ و دوخته شده و در آخر نوار نقاله آماده تحویل داده می شود. دستگاه شیرینگ پک حرارتی در شرکت ماشین سازی عبدالملکی در دو مدل 1.شیرینگ پک نیمه اتوماتیک حرارتی و 2.شیرینگ پک اتوماتیک حرارتی طراحی و ساخته شده است که بنا به خواسته مشتری، قابل تحویل است.

 

تونل حرارتی دستگاه شیرنگ پک حرارتی

ماشین های شیرینگ پک به چهار قسمت اصلی تقسیم می شوند:

  • یک شاسی کلی
  • یک تیغه شیرینگ
  • یک تونل خنک کننده محصول
  • یک کوره یا یک تونل گرمایش

که هر کدام اجزای مختلفی دارند. با توجه به اهمیت کوره، در زیر به طور خلاصه به این بخش اشاره خواهیم کرد.

حتما بخوانید: دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

جزئیات تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک

مهمترین قسمت دستگاه شیرینگ، کوره میباشد. بیش از 95٪ برق یا گاز مصرفی در دستگاه شیرینگ پک در کوره مصرف می شود. گرمای این کوره باعث کوچک شدن فیلم شیرینگ پک جمع شدن آن می شود. کوره های شیرینگ پک از یک شاسی ساخته شده اند که داخل و خارج آن با ورق های فلزی پوشانده شده است که بین آنها 2 دیوار قرار دارد که یکی از دیوارها یک کانال برای گردش هوا داخلی، و دیوار دیگر برای عایق بندی حرارتی است.

مجرای گردش هوا در یک مکان نصب می شود تا از غلظت دما در کوره جلوگیری نماید. از آنجا که این غلظت دما باعث سایش قطعات تولید گرما در کوره می شود، کیفیت شیرینیگ محصول را نیز کاهش می دهد. گردش هوا در کوره با کمک پروانه انجام می شود که داخل کوره نصب می شود.

شیرینگ پک حرارتی

انواع روش های تولید گرما در تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک

دو نوع تولید گرما در کوره شیرینگ وجود دارد. یکی به شکل المنت های میله ای و دیگری مشعل های گازسوز صنعتی هستند. عملکرد مشعل های گازی به گونه ای است که مشعل(شعله) وارد یک شبکه آهن می شود و آن را گرم می کند و گاز دی اکسید کربن از قسمت دودکش شبکه خارج می شود. به این ترتیب از گرمای تولید شده در بدنه شبکه در داخل کوره استفاده می شود.

اما استفاده از عایق حرارتی در دیواره های کوره برای جلوگیری از اتلاف گرما در داخل کوره می تواند با کمک فایبرگلاس یا پشم سنگ انجام شود. همچنین در ابتدای و انتهای کوره، از پارچه های نسوز سیلیکونی استفاده می شود به طوری که آنها بدون ایجاد مزاحمت در ورود یا خروج محصول از کوره، وظیفه حفظ دما در فضای داخل کوره را بر عهده دارند.

دمای کوره شیرینگ پک حرارتی با توجه به مواد و ضخامت ترموستات داخلی قابل تغییر است که کاربر می تواند به راحتی مقادیر مورد نظر خود را اعمال کند. بنابراین اگر همه اجزای کوره به طور اصولی طراحی و اجرا شوند، ما یک محصول بسته بندی شده زیبا خواهیم داشت.

در حال حاضر، با توجه به هزینه های بالای برق، کارخانه ها و مراکز بسته بندی به دنبال خرید شیرینگ پک های با دو مشعل هستند که هم با برق و هم گاز کار می کند.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

تونل حرارتی شیرینگ

به منظور تولید گرما در دستگاه شیرینگ پک حرارتی، مشعل های گازی نصب می شود و گاز دی اکسید کربن توسط دودکش های نصب شده بر روی این کوره ها، خازج می شود. دمای دستگاه توسط یک ترموستات واقع در داخل شیرینگ تعیین می شود. و مصرف کننده نمی تواند میزان گرما را کنترل کند.

وظیفه حفظ گرمای داخل دستگاه و کوره های ورودی و خروجی محصولات، با عایق بندی دیواره های دستگاه انجام می شود. به همین دلیل از پارچه های نسوز سیلیکونی در انتهای تونل محل خروج محصولات استفاده می شود. این پارچه (عایق) علاوه بر جلوگیری از ورود و خروج هوا از تونل، در خروج محصولات از تونل تداخلی ایجاد نمی کند.

بسته بندی ظریف و زیبای محصولات شیرینگ نایلونی، مستلزم رعایت اصول آنچه برای انجام عملیات شیرینگ باید انجام شود می باشد.

حتما بخوانید: دستگاه شیرینگ دستی

دستگاه های شیرینگ پک با برق کار می کنند، اما انواع آنها با دو مشعل نیز در بازار موجود است. با توجه به هزینه های بالای انرژی، استفاده از دستگاه دوگانه سوز می تواند کمک زیادی به صرفه جویی در مصرف انرژی کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

یوسفی

سلام وقتتون بخیر. گرمای دستگاه شما به چه صورت تامین میشود؟

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقت شما هم بخیر. معمولا در تولید دستگاه شیرینگ پک از المنت استفاده میشود که قائدتا با برق کار میکند. اما مدل های گازسوز هم میتونیم براتون بسازیم.

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما