شیرینگ پک

شیرینگ پک دستگاهی است که از آن برای محافظت از محصولات مختلف استفاده می شود و پوششی از جنس پلاستیک شفاف دارد. مهم ترین کاربرد آن نگهداری چند محصول در کنار یکدیگر

شیرینگ یا شیرینگ پک چیست

شیرینگ یا شیرینگ پک چیست

در صنعت بسته بندی همیشه در مرحله آخر شاهد دور پیچی محصولات توسط پلاستیک نازک (سلفون) هستیم. این موضوع هم باعث شیک تر شدن محصول می شد وهم مانع جذب خاک و گرد و غبار روی کارتن و… بود. این نوع بسته بندی (شیرینگ کردن) پس از به وجود آمدن فراورده های شیمیایی به وجود آمد که تغییرات عظیمی در صنعت بسته بندی به وجود آورد.

شیرینگ (shrink) در لغت به معنی منقبض شدن و کوچک کردن است و علت نام گذاری آن جمع شدن و کوچک شدن نایلون شیرینگ توسط حرارت است .( که میتوان به نقطه جوش پایین این محصول اشاره کرد) البته واژه شیرینگ پک هم زیر مجموعه همین کلمه به شمار میرود ، شیرینگ که به معنای منقبض شدن بود و پک(pack) هم به معنای بسته بندی است که در مجموع به معنی روشی خاص برای بسته بندی به شمار میرود. شیرینگ نوع خاصی از پلاستیک است که در صنعت بسته بندی کارایی بسیاری دارد ، این پلاستیک با گرم شدن(بین 150 تا 230 درجه سلسیوس) به حالت محصولی که قرار است بسته بندی شود در می آید و در واقع عمل وکیوم (مکش حداکثری هوای بین کالا و پلاستیک شیرینگ) شدن را به اجرا میزارد.

نمایش کاتالوگ

انواع شیرینگ پک های ماشین سازی عبدالملکی

شیرینگ پک اتوماتیک

شیرینگ پک اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک به لحاظ اتوماسیون صنعتی در پیشرفته ترین حالت ممکن بوده که به صورت تمام اتوماتیک در کارخانه ها به کار گرفته می شود

شیرینگ پک اتوماتیک
شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

دستگاه نیمه اتوماتیک با استفاده از سلفون های پلاستیکی محصولات را بسته بندی می کند. دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک این کار را با همراهی یک اپراتور انجام خواهد داد.

شیرینگ پک نیمه اتوماتیک
شیرینگ پک دستی

شیرینگ پک دستی

دستگاه شیرینگ پک دستی در این نوع PVC نیز نامیده می شود که این دستگاه ها کمترین این دستگاه ها مناسب کارگاه های کوچک با تولید اندک یا متوسط است.

شیرینگ پک دستی
شیرینگ پک حرارتی

شیرینگ پک حرارتی

به لوله های پلاستیکی که خاصیت جمع شوندگی دارند و موجب عایق بندی سیم ها و اتصالات و کابل ها و... میشوند شیرینگ حرارتی گویند. این روکش ها در برابر پوسیدگی مقاوم است

شیرینگ پک حرارتی

اگر در صنایع زیر کار می‌کنید، قطعا به دستگاه شیرینگ پک نیاز دارید

کاربرد های دستگاه شیرینگ در صنعت ها و زمینه های مختلف

صنایع بهداشتی
صنایع بهداشتی
لوازم آشپزخانه و صنایع غذایی
لوازم آشپزخانه و صنایع غذایی
صنایع پلاستیک
صنایع داروسازی و پتروشیمی
صنایع پتروشیمی
مواد غذایی و قوطی های نوشیدنی
پالایشگاه‌ها
قوطی های رنگ و بسته بندی لوازم زینتی
آزمایشگاه‌ها
بسته بندی محصولات اداری و تولید چسب
شیرینگ پک تونلی

شیرینگ پک تونلی

یکی از معمولی ترین دستگاه های شیرینگ پک با قابلیت های جذاب سری تونلی آن به شمار میرود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد شیرین پک تونلی: در این مدل از دستگاه های شیرینگ پک اپراتور (نیروی انسانی) محصول مورد نظر را که از قبل درون فیلم شیرینگ گذاشته شده است را داخل کابین دستگاه قرار می دهد . سپس فیلم شیرینگ توسط تیغه دوزنده دوخته میشود و با حرارت معین شده ای به شکل محصول در می آید، اپراتور اضافی فییلم شیرینگ را جدا میکند و آن را باز میکند. یکی از مهم ترین نکات در سرعت و دقت این سری از دستگاه های شیرینگ پک اپراتور میباشد زیرا نیمی از کار ها توسط دستگاه انجام میشود . البته وظیفه شارژ مجدد دستگاه بر عهده اپراتور نیز می باشد. این نوع از دستگاه برای افراد و کار خانه هایی مناسب میباشد که قیمت دستگاه اهمیت بسیار بالایی دارد و در کنار فاکتور قیمت شاخصه دقت و سرعت نیز مهم است.

مزایای دستگاه: صرفه اقتصادی ، سرعت و دقت قابل قبول ، کمتر اشغال کردن فضا نسبت سایر مدل ها
معایب دستگاه: نیاز به اپراتور

نمایش کاتالوگ
شیرینگ پک دستی

شیرینگ پک دستی

شرینگ پک دستی یکی از 3 مدل دستگاه شیرینگ پک به شمار میرود که طرفدار های بسیار زیادی هم دارد. شیرینگ پک دستی عمل بسته بندی و شیرینگ کردن را به صورت دستی انجام میدهد و همین باعث شده است که قیمت کمتری نسبت به سایر دستگاه ها داشته باشد. این دستگاه برای افرادی مناسب است که در حال ساخت یک خط تولید کارگاهی با ظرفیت کم هستند.

  • داشتن صرفه اقتصادی و قیمت پایین تر نسبت به سایر مدل ها
  • فضا و جای کمی را اشغال میکند
  • جمع و جور بودن این دستگاه از مهم ترین دلایل فروش بالای آن است
  • مورد نیاز اکثر کسب و کارها
مشاوره تخصصی شیرینگ پک

شیرینگ پک حرارتی

شیرینگ حرارتی دقیقا چیست

به لوله های پلاستیکی که خاصیت جمع شوندگی دارند و موجب عایق بندی سیم ها و اتصالات و کابل ها و .... میشوند شیرینگ حرارتی گویند . این روکش به کمک خاصیت شیمیایی که دارد در برابر فرسودگی ، تغییرات حرکتی و آب و هوایی ، مواد شیمیایی و .... مقاوم است. از این روکش برای جلوگیری از خراب شدن و تعمیر و عایق بندی سیم ها و اتصالات و .... استفاده میکنند.

نحوه نصب شیرینگ حرارتی : ابتدا باید بر اساس جسمی که قرار است عایق بندی شود نوع شیرینگ را مشخص کرد چون هر مدل از شیرینگ برای یک جسم و شی درست و تولید شده است. بعد از انتخاب ، شیرینگ را به دور جسم مورد نظر انداخته به طوریکه تمام قسمت مورد نظر را تحت پوشش خود قرار بدهد. سپس با استفاده از یک منبع گرمایی که معمولا از سشوار های صنعتی استفاده میکنند ، مقداری گرما را به شیرینگ انتقال میدهند اما شیرینگ به دلیل داشتن خاصیت های شیمیایی ذوب نمیشود بلکه هر چقدر حرارت بیشتر باشد جمع تر میشود. همین موضوع باعث میشود تا شیرینگ پس از منبسط شدن دور محصول ( سیم یا اتصالات یا ....) را به خوبی بگیرد و عمل عایق شدن به صورت کامل انجام شود.

وسیله ای که به صورت استاندارد جهت حرارت دادن استفاده می کنیم که به صورت کلی می توان با حرارت آتش شیرینگ حرارتی را گرم کرد تا جمع شود ولی به صورت استاندارد از سشوار صنعتی استفاده می کنیم.

سفارش شیرینگ پک

برای انتخاب شیرینگ پک مناسب
کسب و کار خود، با ما تماس بگیرید

... با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

درخواست مشاوره و تماس

قیمت دستگاه شیرینگ پک

چه عواملی در قیمت دستگاه شیرینگ تاثیر گذار است

دستگاه های شیرینگ پک معمولا بر اساس مدل و کاربرد و فاکتور های دیگر قیمت گذاری می شود. سرعت بسته بندی کردن و میزان مصرف انرژی و وجود اپراتور از معیار هایی است که در قیمت شیرینگ پک تاثییر میگذارد. دستگاه شیرینگ پک در چهار مدل اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، تونلی و کابین دار درست و به بازار عرضه میشود. در ادامه به ویژگی و نحوه عملکرد دو سری میپردازیم.

شیرینگ پک اتومات

شیرینگ پک اتومات

نحوه عملکرد شیرینگ پک اتوماتیک


همانطور که از اسم این محصول معلوم است صفر تا صد کار توسط دستگاه انجام میشود و نیازی به اپراتور (نیروی انسانی) نیست ، در کارخانه های بزرگ با ظرفیت تولید بالا نیاز به دستگاه های بسته بندی میباشد که توانایی انجام سفارشات را در تعداد و سرعت بالا داشته باشد. هر چند که شیرینگ پک اتومات در مدل های دو گانه سوز و برقی و .... تولید میشود اما همگی دارای تنوری هستند که یا با گاز شهری یا المنت برقی کار میکند.

شیرینگ پک نیمه اتومات

شیرینگ پک نیمه اتومات

مزایای دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک


از مزایای این محصول کارایی بسیار بالا برای تولید کنندگان کارخانه ها، هزینه ی تمام شده ی کمتر به نسبت کارایی بسیار زیاد آن و کاربرد سریع و آسان می باشد به طوری که به وسیله ی آن می توان به طور همزمان انواع و گونه های مختلف کالا ها را توسط یک شیرینگ پک بسته بندی کرد. این دستگاه تنوع و کارایی بسیار بالایی را دارد. در اصل به نوعی بسته بندی شیرینگ پک می گویند که دستگاه نیمه اتوماتیک آن با استفاده از سلفون های پلاستیکی محصولات را بسته بندی می کند. دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک این کار را با همراهی یک اپراتور انجام خواهد داد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

آهنگری

سلام وقت بخیر برای شیرینگ کردن بسته های پودر ماشین لباس شویی، شما کدوم دستگاه شیرینگ پک رو پیشنهاد میکنید؟

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقت شما هم بخیر. بسته به نوع نیاز و بودجه از هرکدوم از دستگاه ها میتونید استفاده کنید

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما