دستگاه شیرینگ پک بطری

خرید دستگاه شیرینگ پک بطری با گارانتی در مدل های متفاوت به سفارش مشتری. شماره تماس 09124668761 همانطور که میدانید به محض تولید یک بطری در کارخانه، هر چقدر هم کیفیت آن خوب باشد

دستگاه شیرینگ پک بطری

باید دانست که پس از تولید محصول مهمترین قسمت "ارائه" محصول است و بسته بندی(شیرینگ پک) آن برای مشتری است. پس از تولید یک محصول، از ماشین آلات مختلفی برای بسته بندی محصولات تولیدی استفاده می شود. مهندسان نخبه در زمینه مهندسی مکانیک بسیار فعال هستند و برای هر صنعت و محصول دستگاه شیرینک پک را طراحی و تولید کرده اند که یکی از آنها همین دستگاه شیرینگ پک بطری است.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

شیرینک پک بطری چه فرایندیست؟

در شیرینگ پک بطری، شیرینگ پک یا shrink pack به نوعی بسته بندی گفته می شود که در آن یک روکش پلاستیکی نازک و شفاف، به نام نایلون شیرینک پک، به دور محصول پیچیده می شود تا چندین بطری یک شکل را تشکیل دهد و آن را بسازد. ذخیره چندین بطری با هم از آنها در برابر آب، گرد و غبار و اتفاقات هنگام حمل نقل محافظت می کند.

ورق پلاستیکی یا فیلم شیرینگ یک پوست پلاستیکی نازک است. هنگامی که پوشش در اطراف بطری بسته بندی قرار می گیرد و توسط دستگاه شیرینگ پک گرم می شود، مانند یک روکش پلاستیکی به دیواره خارجی بسته می چسبد. از دستگاه شیرینگ پک می توان برای بسته بندی محصولات مختلف مانند بطری های آب معدنی و نوشیدنی ها و مواد غذایی کنسرو شده و محصولات بیشمار دیگر استفاده کرد. این نایلون در اثر گرما کوچک می شود و شکل یک محصول را به خود می گیرد و به آن می چسبد.

این شیرینگ پک در "صنعت بطری" از طریق یک تونل حرارتی انجام می شود که در آن هوای گرم جریان دارد. با توجه به نوع و ماهیت فیلم شیرینگ بطری، در اثر برخورد هوای گرم به فیلم اطراف محصول، فیلم جمع شونده کشیده شده و محصول کاملاً محکم و بدون افتادگی شکل را می پوشاند و از محصول محافظت می کند.

دستگاه ها گاهی اوقات بر اساس سوخت کوره(که در واقع روش گرم کردن کوره است)، تقسیم می شوند؛ در این حالت، این دستگاه ها به مشعل های برقی، دیزلی، گازی و ترکیبی از گاز و برق طبقه بندی می شوند که به آن شیرینگ پک دوگانه سوز گفته می شود.

بسته به اندازه کوره، بسته شیرینگ پک می تواند انواع محصولات مانند بطری های شیرینگ لوازم التحریر تا کولرهای آبی بزرگ را بسته بندی کند.

بیشتر بخوانید: دستگاه شیرینگ پک

شیرینگ بطری

انواع دستگاه برای شیرینگ بطری

بسته بندی یا در اصل شیرینگ پک بطری از دو طریق قابل انجام است. اولین کار، قرار دادن بطری در کارتن و سپس شیرینگ پک کارتن است که علاوه بر اینکه کارتن را پایدار می کند، از محصول برای مدت طولانی محافظت می کند و از کیفیت آن کاسته نمی شود.

مورد بعدی، شیرینگ مستقیم محصول بدون استفاده از کارتن است که علاوه بر مزایای آن، در هزینه کارتن نیز صرفه جویی می کند. انتخاب نوع بسته بندی نیز در طراحی و ساخت انواع دستگاه های شیرینگ پک موثر خواهد بود. یک عامل مهم دیگری که باید به خاطر بسپارید نوع دستگاه است که در زیر به چهار نوع آن اشاره خواهیم کرد.

مدل های مختلف دستگاه عبارتند از:

  • دستگاه شیرینگ پک تونلی
  • دستگاه شیرینگ پک گاز سوز
  • دستگاه شیرینگ پک دستی
  • دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

 

دستگاه شیرینگ پالتی و... که بسته به نیاز کارخانه ها، محصولات مختلف کاربردهای مختلف و وسیعی در بسته بندی صنایع لبنی، در صنایع غذایی، بسته بندی PET، سرامیک و کاشی و... دارند. دستگاه شیرینگ یکی از مهمترین دستگاههای بسته بندی در خط شرکت تولیدی است.

زیبایی بسته بندی با کمترین قیمت و حمل و نقل ایمن تر را می توان با دستگاه شیرینگ پک بدست آورد. با شیرینگ کردن محصولات، بسته های کارتن و هزینه های جاری از بین می رود و تولیدکنندگان می توانند محصولات خود را به صورت جداگانه یا در ترکیب با یک لایه فیلم شیرینگی(پلی پروپیلن، پلی اتیلن و...)، با حرارت داخل تونل شیرینگ، به محصول شیرینگ پک شده تبدیل کنند. این فرایند با دستگاه شیرینگ پک امکان پذیر است.

این دستگاه ها به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز موجود هستند. یکی از تفاوت های این دو مدل دستگاه در سرعت بسته بندی آنها می باشد. دستگاه های نیمه اتوماتیک با سرعت 150 تا 185 بسته در ساعت و دستگاه های تمام اتوماتیک با سرعت 450 تا 650 بسته در ساعت کار می کنند.

 

مشخصات دستگاه شیرینگ پک بطری

اجزای سازنده دستگاه شیرینگ به طور معمولی تیغه شیرینگ، نوار نقاله و کوره حرارتی است. بعضی از ماشین ها تیغه شیرینگ ندارند و فیلم شیرینگ به دور بسته، بسته بندی می شود و دو سر آن با هم همپوشانی دارند. بنابراین، وقتی از کوره عبور می کنند، به زیر بسته می چسبند.

نام این دستگاه اورلپ است که سرعت بالایی دارد و قادر است در هر دقیقه حدود 20 بسته را بسته بندی کند و معمولاً شرکت های تولید کننده آب معدنی و نوشابه که در فرایند تولیدشان از شیرینگ بطری استفاده میکنند، به دلیل تولید زیاد از این مدل استفاده می کنند.

 

1. دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

شیرینگ پک اتوماتیک نوار نقاله (کانوایر دار) سرعت زیاد بسته بندی و همچنین امکان تنظیم دما، سرعت نوار نقاله و زمان بسته بندی را داراست و نکته بعدی این است که هدایت محصول خارج از دستگاه توسط یک تسمه نقاله انجام می شود.

تیغه به کار رفته در این دستگاه از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که همچنین دارای یک پوشش گرانیت برای داشتن طول عمر بیشتر و بازده حرارتی بالا است. این تیغه در برابر سایش نیز مقاوم است. در آخرین مرحله و انتهای دستگاه یک سیستم خنک کننده نصب شده است که توسط 4 فن کنترل می شود. این دستگاه برای بسته بندی محصولات در صنایع بزرگ و کارخانه هایی که تیراژ بالایی دارند استفاده می شود.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

2. دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک

این دستگاه برای کارکردن نیازمند یک اپراتور است تا به درستی کار کند. این دستگاه ها عمدتا به دو شکل کابینی و تونلی طراحی می شوند. قیمت دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک مقرون به صرفه تر بوده و نیاز مشاغل کوچک و خانگی که در زمینه شیرینگ کردن بطری فعالیت میکنند را به راحتی فراهم می کند.

این مدل برای کارخانه ها و تولیدات کوچک مناسب است و قابلیت شیرینگ کارتن های کوچک، بطری های نوشیدنی و... را دارد.

دستگاه شیرینگ پک بطری

3. دستگاه شیرینگ کابینی

دستگاه شیرینگ کابینی وسیله ای بسیار ساده و نیمه اتوماتیک است و به عنوان دستگاه سلفون پیچ برای بسته بندی و کشیدن سلفون و پلاستیک در اطراف محصولات کوچک و سبک مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند بسته بندی توسط فویل pvc انجام می شود. سرعت بسته بندی با دستگاه شیرینگ کابینت بین 200 تا 300 بسته در ساعت است که معمولاً در رستوران ها، شیرینی فروشی ها و سایر موارد مرتبط استفاده می شود. اپراتور می تواند در مدت زمان تقریباً 10 ثانیه در ماشین کابینی، فرآیند بسته بندی را انجام دهد.

این نوع دستگاه شیرینگ معمولاً در رستوران ها و برای پخت و پز (مخصوصاً غذاهای ایرانی) مورد استفاده قرار می گیرد. اگر غذای کبابی تهیه کرده اید، غذا معمولاً همراه با تزییناتی مانند نان، ماست، سبزیجات، پیاز و ... در یک پک دور یک نایلون مخصوص تحویل داده می شود. اکنون همین کار را می توان با دستگاه سلفون کش انجام داد، اما احتمال پاره شدن سلفون زیاد است. بنابراین، با کمک دستگاه شیرینگ کابینی، محصول با نایلون محکم بسته بندی و مهر و موم می شود. دستگاه کابینی برای محصولات کوچک استفاده می شود.

 

4. دستگاه شیرینگ پک تونلی

این دستگاه بیشتر برای محصولات بزرگ و سنگین استفاده می شود و کار اصلی آن بسته بندی پلاستیکی یا همان شیرینگ پک کردن است. معمولاً برای بسته بندی قوطی های حاوی سودا و آب معدنی از این دستگاه استفاده می شود. مشتریان معمولا برای شیرینگ بطری از این نوع دستگاه استفاده میکنند. اما همچنین می تواند برای محصولات دیگری مانند قوطی، جعبه، بطری، مانند رب و ماهی تن، شیرینگ آب رادیاتور، بطری های عرقیجات گیاهی و موارد دیگر استفاده شود.

به طور کلی، این مدل از بسته بندی های شیرینگی یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین بسته ها است، زیرا دارای درپوش شفاف و قابل مشاهده است و محصول کاملاً قابل مشاهده است و همچنین از ورود رطوبت به محصول جلوگیری می کند. برای محصولات بزرگتر می توان از دستگاه تونلی استفاده کرد. همچنین سرعت دستگاه تونلی بیشتر از دستگاه کابینی است.

این نوع دستگاه شیرینگ اغلب در کارخانه ها و تولیدات بزرگ برای بسته بندی بسیاری از محصولات استفاده می شود. به طور کلی فیلم ها و نایلون شیرینگ هایی که با آب معدنی و نوشیدنی های غیر الکلی درون جعبه بسته بندی می شوند، با کمک دستگاه شیرینگ تونل ساخته می شوند، با کمک برخی از دستگاه دوخت می توان چهار طرف بسته را آب بندی کرد.

 

مزایای دستگاه تونل و بسته شیرینگ

  1. محصولات مرتب تر می شوند (مخصوصاً محصولاتی که در کنار هم تعادل خوبی ندارند، مانند بطری)
  2. عایق بندی محصولات از ضربه و شوک آرام، رطوبت، هوای کثیف و از نور مستقیم جلوگیری می کند.
  3. حمل و نقل آسان محصولات
  4. فضای بیشتری را برای بارگیری محصولات ایجاد می کند

دستگاه شیرینگ پک بطری برای بسته بندی انواع بطری ها و PET در اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو، لایه نازک و شفاف و بدون کفی دور محصول قرار می گیرد که بسته بندی بطری ها را راحت و آسان می کند.

دستگاه بسته بندی مینی تونلی در جعبه های (باکس) بسته بندی محصولات مختلف، از جمله بطری های در اندازه های مختلف، مثل بطری نوشابه گازدار، بطری های آب معدنی، بطری های آب میوه و بطری های دلستر و سایر مواردی که در جعبه های (باکس) بسته بندی مورد نیاز است، استفاده می شود. عمل شیرینگ، حرکت و نگهداری محصولات را تسهیل می کند، و همچنین به افزایش عمر محصول کمک می کند.

قیمت دستگاه شیرینگ بطری نیمه اتوماتیک به دلیل قابلیت استفاده برای سایر محصولات بسیار مقرون به صرفه است. دستگاه شیرینگ بطری به صورت تونلی است. انواع مختلفی از دستگاه های شیرینگ نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارد که در دو نوع تونلی و کابینی تولید می شوند. اما باید بدانیم که خرید کدام یک از این دو برای ما مناسب تر است؟

 

5- دستگاه شیرینگ پلی اتیلن

در هنگام شیرینگ پلی اتیلن از نایلون شیرینگ استفاده می شود. از این دستگاه برای بسته بندی وسایل سنگین مانند بطری های آب معدنی و نوشیدنی های خانگی استفاده می شود.

 

6- دستگاه شیرینگ نوار نقاله ( کانوایر) اتوماتیک

مهمترین مزیت شیرینگ اتومات نوار نقاله (کانوایر) وجود کمربند کوچک برای حمل و نقل محصولات از کابین پس از بسته بندی است. سرعت بسته بندی در این دستگاه بسیار زیاد است و می توان دما و سرعت نوار نقاله و زمان بسته بندی را تنظیم کرد.

 

ابعاد انواع مختلف ماشین های شیرینگ

  • ابعاد استاندارد بسته شیرینگ در کابینی: طول 40 ، عرض 30 و ارتفاع 20 سانتی متر
  • ابعاد استاندارد بسته شیرینگ تونلی: طول 45 ، عرض 40 و ارتفاع 40 سانتی متر
فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

خاکیان

سلام وقت بخیر دستگاه برای بسته بندی بطری خالی در حجم وابعاد مختلف به صورت چیدمان جزو تولیدات شما هست ؟

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقت شما هم بخیر. بهترین راهکار برای مرتب سازی بطری های پت بعد از شیرینگ، استفاده از دستگاه ردیف کن میباشد که بطری های بسته بندی شده را ردیف کند. 🙏🏻

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما