دستگاه پرکن و دربند مایعات

خرید دستگاه پرکن مایعات باکیفیت بالا🥇 به همراه دربند قیمت مناسب✅ دستگاه پرکن دربند مایعات بر دو اساس رقیق و غلیظ ساخته می شود و همچنین در مدل های دستگاه پرکن تری بلوک دستگاه پرکن منو بلوک موجود است

دستگاه پرکن و دربند مایعات

امروزه نیاز های اولیه به محصولاتی مانند آب معدنی و نوشابه و یا حتی انواع شربت های دارویی انکار نشدنی است.

از همین رو تولید کنندگان و سازندگان سیستم ها و دستگاه های صنعتی بر این امر قائل آمده اند که در عرصه ی تولید ماشین آلات و دستگاه های مختلفی همچون دستگاه های پرکن و به دنباله ی آن دربند پا بزارند. مزایای اصلی دستگاه پرکن و دربند مایعات در این امر، هم خدمتی به مردم کرده، هم شما خریداران، و هم در مجموع به کشور عزیزمان ایران.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دستگاه پرکن دربند مایعات (Liquid sealing filling machine) بر دو اساس رقیق و غلیظ ساخته می شود که در ادامه شما را با آن بیشتر آشنا می کنیم. می توان این را گفت که دستگاه پرکن دربند مایعات رقیق در مدل های متعددی تولید می شود ولی دو دستگاه در این بین از ارزش خاصی برای مصرف کنندگان قرار دارند.

  • دستگاه پرکن تری بلوک
  • دستگاه پرکن منو بلوک

همچنین این را هم به شما بگویم که این دستگاه قالبا از دو بخش پرکن و دربند تشکیل شده که قابلیت ادقام با یکدیگر را دارند و یک چیز خیلی مهم دیگر اینکه سفارش مشترهای دستگاه، با همفکری و نوع تولید تولید کننده متفاوت است ، اینکه کدام دستگاه به کار شما می آید ، نیازمند تماس با مشاورین مجرب ما در این ضمینه است.

شاید خواندن این مقاله نیز برای شما مفید باشد: دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن و دربند مایعات

دستگاه پرکن تری بلوک

دستگاه پرکن تری بلوک نه تنها ماشین تک کاربری نیست، بلکه یک دستگاه کامل و جامع برای پرکن و دربندی مایعات رقیق است. در این ماشین ها کلیه عملیات و کارهای مربوط به دربندی، پرکردن و شست و شو مایعات انجام می گیرد (بسته به نوع سفارش مشتری). فقط این را خاطر نشان کنیم که در این دستگاه ظروف یا بطری های پت، کاربری راحت تری نسبت به بطری های بزرگ دارند.

از ویژگی های این محصول کامل، می توان به مجهز بودن به ایر کانوایر (AIR CONVEYOR) اشاره کرد که البته بسته به نوع سفارش مشتری، قابلیت سوار شدن یا نشدن روی دستگاه را دارد.

از ایر کانوایر برای باد کردن بطری ها استفاده می شود.

دیگر مزیت های دستگاه پرکن تری بلوک جلوگیری از اصراف محصول تهیه شده و آب شست و شو است که هر دوی آنها به وسیله ی سنسورهای تعبیه شده روی دستگاه و مسیر و فیلترهای قرار گرفته شده در مسیر آب خروجی از دستگاه، ممکن شده است.

دستگاه پرکن تری بلوک

دستگاه پرکن مونو بلوک

این دستگاه یکی از بخش های پرکاربرد صنعت کشور است که مختص به نوشیدنی ها می باشد. برای پرکردن مایعات در محصولاتی همچون نوشیدنی ها استفاده از دستگاه پرکن مونو بلوک بسیار مفید و موثر میباشد.

تنها چیزی که می توان در مورد این دستگاه اضافه کرد ، این است که شاسی دست گاه شامل دو بخش کاملا مجزا پرکن و دربند است . 

از انواع این دستگاه ها می توان به پرکن مایعات سیلندر پیستونی و پمپی (هم مایعات رقیق ، هم مایعات غلیظ) و ثقلی نیز اشاره کرد که هر کدام با مکانیزم متمایزی کار می کنند که در زیر به توضیح در مورد آن می پردازیم:

 

1. دستگاه پرکن دربند ثقلی

ساخت و طراحی نازل دستگاه پرکن دربند ثقلی در مایعات بسیار رقیق کاربرد دارد. اگر محصول شما ویسکوزیته پایین و سبک را داراست، به راحتی از مخزنی که در بالاست با استفاده از نیروی ثقل رو به پایین سرازیر می شود، دستگاه پرکن ثقلی بهترین انتخاب برای شماست.

این سیستم (ثقل) به روش پر کردن مایع مورد نظر از نیروی گرانش خود مایع استفاده می کند که به همین دلیل این دستگاه را پرکن مایعات گرانشی هم میگویند. استفاده از نیروی ذکر شده در این پر کن باعث شده این ماشین ارزان، ساده و مقرون به صرفه تر از انواع دیگر باشد.

اگر بخواهیم از مزایا و معایب این دستگاه برای شما بگوییم باید به کاربری آسان دستگاه در برابر قدرت تزریق ضعیف و هزینه های پایین تعمیر و نگه داری را در برابر نیاز به حضور اپراتور و نیروی انسانی بیش از انواع دیگر دستگاه پرکن و دربند مایعات اشاره کرد.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

2. دستگاه پرکن دربند مایعات پمپی

این دستگاه هم در مواد غلیظ کارایی دارد و هم در مواد دارای ویسکوزیته پایین یا رقیق.

دستگاه پرکن دربند مایعات پمپی کاربرد نسبتا بیشتری به انواع پرکن ها دارد زیرا این دستگاه گزینه بسیار مناسب  برای بسته بندی چند نوع محصول با یک دستگاه است. یک مورد که کاربرد تخصصی این دستگاه است، گریس است که از ویسکوزیته (غلظت) و چسبندگی زیادی برخوردار است. زیرا به علت قدرت و فشار بالای این پرکن، شرایط تزریق عالی تری برای مایعات رقیق و غلیظ به وجود می آورد؛ مثل مایعات حباب دار و مایعات چسبنده و ... .

مزایای آن نیز میتوان به چند مورد زیر خلاصه شود:

  • مجهز بودن به دربند اتوماتیک
  • عملکرد قطره چکانی جهت جلوگیری از هدر رفتن مواد
  • نوار نقاله مجهز به سنسور
  • و ... .
دستگاه پرکن مونو بلوک

3. دستگاه پرکن دربند سیلندر پیستونی

عملکرد سیلندر پیستون، بالاترین سرعت و دقت را در بین مکانیزم های یاد شده داراست؛ بدین صورت برای مایعات غلیظ عالی ترین گزینه استفاده از دستگاه پرکن دربند سیلندر پیستونی است. به عنوان مثال در محصولی مثل رب گوجه فرنگی نمی شود از دستگاه پرکن ثقلی استفاده کرد؛ چون کارایی زیادی ندارد ولی اگر استفاده شد، باید قید سرعت را در این ماشین زد. چون ویسکوزیته رب بسیار بالاتر از حدی هست که دستگاه ثقلی بتواند آن را کنترل کند.

نکته بسیار مهم تر اینکه برای عملیات پرکردن مواد درون ظرفهای کوچک تر از 1 لیتر، باید از دستگاهی استفاده شود که دقت بالاتری داشته باشد. به عنوان مثال برای پرکردن نوشابه در بطری های 250 سی سی، دستگاه های پرکن مایعات ثقلی و یا پمپی دارای خطای 10 الی 15 سی سی می باشند.

درست است که این مدلها دارای قیمت بالاتری نسبت به باقی مدلها هستند، ولی سرعت دقت آنها نیز بسیار بالاتر است که این را می توان به عنوان بزرگ ترین مزیت این دستگاه پرکن مایعات در نظر گرفت.

 

دستگاه پرکن دربند مایعات غلیظ

حتما این دستگاه شما را به یاد ژله خوراکی و یا مواد روغنی و غلظت آنها می اندازد. در مایعاتی ویسکوزیته آنها بالاست و یا به زبان ساده تر از غلظت بالایی بر خوردارند، از دستگاه پرکن مایعات غلیظ استفاده می شود.

تفاوت این دستگاه با دستگاه پرکن مایعات رقیق در عدم استفاده از نیروی جاذبه برای تزریق مایعات است.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دستگاه پرکن دربند مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق در مواد مایع با ویسکوزیته پایین کاربرد دارد. به علت ویسکوزیته (چگالی) پایین این مایعات و حرکت بسیار راحت و روان، میتوان از وزن خود آنها جهت تزریق کردن مایع درون بطری شیشه یا پلاستیک استفاده کرد. در این گونه دستگاه ها بیشتر از مکانیزم ثقلی استفاده می شود.

از نمونه این گونه مایعات رقیق که باید از دستگاه پرکن و دربند مایعات رقیق استفاده شود، می توان به آب معدنی ، دلستر و یا نوشابه و بسیاری از محصولات دیگر اشاره کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

یوسفی

مهندس فرق بین مونو بلوک و تری بلوک رو متوجه نشدم

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقت بخیر. در مدل های مونو بلوک بیشتر برای پرکن بطری های نوشیدنی و از تری بلوک بیشتر در محصولاتی که مایعات رقیق دارن استفاده میشود.

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما