دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات

خرید دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات با کیفیت🥇 با قیمت مناسب ✅ پرکن های سیلندر پیستونی ماشین سازی عبدالملکی به صورت خطی به سیلندر های ذوج از دو سیلندر تا دوازده سیلندر

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات چیست

یکی از مهمترین موارد برای دستگاه پرکن مایعات تعداد تولید است که در واقع به تعداد نازلهای مورد استفاده در دستگاه بستگی خواهد داشت. یکی از مهمترین ویژگیهای دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات جهت انتقال مایع به ظروف(به هر شکل و اندازه)، پر شدن همزمان 4 تا 12 ظرف، بسته شدن دستگاه اتوماتیک برای پر کردن مایعات با سنسورهای داخلی است.

مکانیسم های پر کردن در دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات را می توان در سه دسته پمپی، سیلندر پیستونی و ثقلی یافت که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. از سیستم جاذبه برای پر کردن مایعات رقیق مانند آب، دوغ، مواد معطر، رقیق کننده ها، الکل ها و موارد مشابه استفاده می شود. از سیلندرهای پیستونی و پمپ ها برای مواد رقیق و غلیظ استفاده می شود.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دقت بالای سیلندر پیستون هنگام پر شدن و همچنین کم خطا بودنش، باعث استفاده بیشتر از آن شده است و البته باید توجه داشت که استفاده از این مکانیزم باعث افزایش هزینه دستگاه می شود.

شاید خواندن این مقاله نیز برای شما مفید باشد: دستگاه پرکن مایعات

نمونه دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک ماشین سازی عبدالملکی

 

عملکرد دستگاه اتوماتیک پرکن مایعات

اپراتور ابتدا باید ظروف مورد نظر را روی نوار نقاله دستگاه قرار دهد. هنگامی که ظروف به نازل ها منتقل می شوند و دقیقاً در زیر نازل ها قرار می گیرند، دستور پرکردن به وسیله سنسورها به دستگاه داده می شود. برای انجام تنظیمات مختلف دستگاه در هر قسمت از دستگاه، می توان چندین تایمر و دستگاه مکانیکی را مشاهده کرد که با استفاده از آنها اپراتور قادر خواهد بود دستگاه را تنظیم کند تا پرکردن سریع و بدون اتلاف وقت و سرمایه(مثل چکه کردن مایع از نازل ها) انجام شود.

بعد از پر کردن ظروف، این بار آنها را به دربندی ببرید. اکنون در این بخش، هر ظرفی پوشانده و دربندی خواهد شد. دربند دارای یک سره آلومینیومی با محافظ است که پس از بستن درب ها، هد با عملکردی شبیه به یک ناودانی، از آسیب رسیدن به سطح درب جلوگیری می کند.

بسته به نیاز مشتری، دستگاه هایی مانند برچسب زن بر روی خط تولید نصب می شوند. پس از پایان کار، کانتینر(مواد پر و آماده شده) از نوار نقاله به مکان دیگری(مثلا انبار) منتقل می شوند.

 

دستگاه پرکن مایعات

برای ریختن مایعات در ظروف و بطری ها، استفاده از روشی ضروری است که علاوه بر دقت و سرعت بالا، استفاده از آن نیز آسان است. برای این منظور استفاده از دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات در این حول بسیار مفید و کاربردی خواهد بود؛ که در ماشین آلات مختلف برای پرکن مایعات غلیظ، رقیق و غیره تولید می شوند.

 

پرکن مایعات اتوماتیک

 

انواع دستگاه های پرکن مایعات

پرکننده مایع؛ دستگاهیست که برای پر کردن مایعات رقیق و غلیظ در صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و سایر صنایع استفاده می شود. دستگاه پرکن مایعات را می توان در مکانیزم های مختلفی برای پرکن پمپی، پرکن نیروی جاذبه یا ثقلی و پرکن سیلندر پیستون طراحی و تولید کرد.

 

دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات چگونه کار می کند

تزریق مایعات با هر ویسکوزیته توسط مکانیزمی، مانند مکانیزم پرکن پمپی، پرکن نیروی جاذبه (ثقلی) و پرکن سیلندر پیستون انجام می شود. در حقیقت، بسته به نوع مایع، باید روش مناسبی برای انتخاب دقیق مکانیسم تزریق مورد نیاز استفاده شود.

به دلیل عدم دقت زیاد می توان از مکانیزم پمپی برای کلیه مایعات استفاده کرد. اما ماهیت عملکرد آن به گونه ای است که برای مواد با ویسکوزیته بالا مانند روغن های سرد بسیار مطلوب خواهد بود.

از طرف دیگر، سیستم پرکن ثقلی، در دستگاه های پر تقطیر، دستگاه های پر کردن خمیر، آماده سازی های مختلف و سایر مواد مشابه استفاده می شود. این روش تزریق مناسب ترین قیمت را در بین سایر روش ها دارد و عملیات پرکن با استفاده از وزن آن و وزن مایع انجام می شود. این روش در اکثر دستگاه ها برای کنترل مایع بیش از حد رقیق شده استفاده می شود.

مکانیسم دیگر برای پر کردن مایعات استفاده از پرکن سیلندرهای پیستونی با دقت بالا است. این روش به دلیل "حجم ثابت" تعریف می شود و در نتیجه هنگام تزریق مواد و بیشتر برای مایعات غلیظ، از خطا کاسته می شود.

 

مکانیسم های مختلف پرکن مایعات

مکانیسم انتخاب شده توسط دستگاه نیز بسته به موادی که قصد پر کردن آنها را دارید متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، این سه مکانیزم مهمترین و اساسی ترین روش برای پر کردن مایعات هستند. هر سه مکانیزم، پرکن سیلندر پیستونی، پرکن پمپی و پرکن ثقلی را می توان توسط گروه ماشین سازی عبدالملکی طراحی و تولید کرد. برای مشاوره رایگان و قیمت روز تماس بگیرید.

 

دستگاه پرکن مایعات با سیلندرهای پیستونی

در میان دستگاه های مختلف پرکن، مکانیسم سیلندر پیستون را می توان به عنوان قدرتمندترین و دقیق ترین گزینه در نظر گرفت و بنابراین می توان برای مایعات "غلیظ" انتخاب شده مناسب دانست. با استفاده از این مدل، مایعات غلیظ را می توان با توجه به حجم سیلندر پر کرد.

با این حال، این برای موادی مانند روغن مایع خیلی خوب کار نخواهد کرد و استفاده از این دستگاه برای پرکن مایعات غلیظ باعث کند شدن سرعت آن می شود. علاوه بر این، برای پرکن مایعات با ظرفیت کمتر از 1 لیتر، به یک دستگاه پرکن با دقت بالا نیاز است. به عنوان مثال، ((برای پر کردن یک بطری PET  10سی سی)). در شیر کاکائو، پمپ یا دستگاه پرکن ثقلی به طور متوسط ​​5 تا 10 سی سی خطا دارد که برای بطری های کوچک بسیار زیاد است.

اگرچه این مدل دستگاه پرکن اتوماتیک مایعات در مقایسه با دو نوع دیگر قیمت بالاتری دارد اما این قیمت در مقایسه با قدرت و سرعت آن کاملا مناسب خواهد بود. از این دستگاه می توان برای مواد غلیظ و رقیق استفاده کرد. به عبارت دیگر، از نظر قدرت مانوور، این دستگاه گزینه های بیشتری نسبت به انواع دیگر مواد پرکننده مایع دارد و می توان از آن برای پرکردن انواع مختلف محصولات استفاده کرد.

"گریس" یکی از محصولاتی است که اغلب به طور خاص توسط این دستگاه به درون ظروف پر می شود و همانطور که می دانید این ماده چسبندگی و غلظت بالایی دارد. این دستگاه پرکن به دلیل مقاومت و دوام بالا می تواند گزینه مناسبی برای مایعات غلیظ و چسبناک در نظر گرفته شود.

گروه ماشین سازی عبدالملکی برای ساخت دستگاه پرکن پمپی از پمپ های درجه یک فولادی استفاده می کند. این پمپ به طور قابل توجهی قدرت دستگاه پرکن مایعات را افزایش می دهد و مواد از نازل های دستگاه با فشار بالا تزریق می شوند.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

نازل پرکننده ثقلی طوری طراحی شده است که برای مایعات بسیار رقیق مفید است. بنابراین، اگر محصولات مایع، سبک و رقیق دارید، این دستگاه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. در این سیستم از گرانش برای پر کردن مایعات و وزن خود ماده استفاده می شود. در این سیستم استفاده از نیروی جاذبه(ثقل)، طراحی این دستگاه را تسهیل می کند و بنابراین با قیمت مناسب تری به فروش می رسد. مواد مناسب برای پر کردن مایعات گرانشی شامل الکل، آب، برخی مواد شیمیایی، جوهر، اسیدهای خورنده و سفید کننده است.

اگرچه این سیستم معمولاً برای محصولاتی که فوم ندارند استفاده می شود، حتی اگر کف ایجاد کنید، می توانید از صفحه ای برای کنترل آن استفاده کنید و در واقع از یک سطح مشخص برای پرکن خلا استفاده کنید.

 

مزایای دستگاه پرکن اتوماتیک ثقلی

  • استفاده از این دستگاه آسان است.
  • با قیمت مناسب قابل خرید و سفارش است.
  • هزینه های نگهداری زیاد نخواهد بود.
  • در بسته بندی مایعات خورنده بسیار مفید است.

 

معایب دستگاه پرکن ثقلی

  • قدرت تزریق کم است.
  • برای مایعات با چگالی متوسط ​​خوب کار نخواهد کرد.
  • استفاده از آن محدود است.
  • در مقایسه با انواع دیگر دستگاه های پرکن، اپراتور بیشتر با آن درگیر کار خواهد کرد.
  • نمی توان برای موادی که در دمای محیط تغییر می کنند استفاده کرد.
  • با توجه به موادی که باید چرخانده شوند، این کار چندان موثر نخواهد بود.

 

درباره ما

شرکت تولیدی ماشین سازی عبدالملکی که با تولید ماشین آلات و دستگاه هایی مرغوب و تماما ساخت ایران، با 1 سال گارانتی ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش، مفتخر است تا به شما مشاوره بدهد و در صورت تمایل شما، دستگاه مورد نظر را در اختیارتان قرار دهد. با مهندس عبداملکی در تماس باشید.

موفق باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

مهدوی

با تشکر از شما

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام، وقت بخیر خدمت جناب آقای مهدوی. با تشکر از شما

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما