دستگاه پرکن مایعات

معمولا از دستگاه های پرکن مایعات بیشتر برای پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق استفاده می شود که در ادامه شما میتوانید با انواع دستگاه های پرکن مایعات ماشین سازی عبدالملکی آشنا شوید

خرید دستگاه پرکن مایعات با کیفیت بالا


دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن وزن یا حجم معینی از مایعات با حالت ها ، چگالی و ویسکوزیته متفاوت مناسب است. در این مطلب با انواع دستگاه پرکن آشنا خواهید شد.
بهر کدام از این دستگاه های پرکن مایعات مخصوص برای کار و نوع ویژه ای از مایعات هستند که اگر دستگاه اشتباهی را انتخاب کنید ، علاوه بر اینکه خط تولید شما مختل می شود ، ضررهای مالی زیاد و جبران ناپذیری متحمل شما خواهد شد.

دستگاه پرکن مایعات برای مصارف مختلف در مدل های مختلف تولید تولید می شود،از جمله این دستگاه ها میتوان به دستگاه پرکن مایعات غلیظ، دستگاه پرکن مایعات رقیق اشاره کرد که به دو صورت دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک و دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک ساخته میشود دراین مقاله به آن ها اشاره خواهد شد.

دریافت مشاوره رایگان
پرکن به صورت اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات به صورت اتوماتیک

دستگاه پرکن اتوماتیک یکی از زیر گروه های ماشین آلات صنعتی است که وظیفه پر کردن انواع قوطی ها و ظروف یا انواع مواد در اندازه های مختلف را بر عهده دارد.

در گذشته نه چندان دور، از روش های دستی و یک خط تولید طولانی و پر از اپراتور (نیروی کار) برای پر کردن قوطی استفاده می شد، اما امروزه، با وجود پیشرفت در صنعت و فن آوری، دیگر از صف های طولانی خبری نیست و در کل دستگاه پرکن اتوماتیک که مواد مختلفی مانند غذا، نوشیدنی های غیر الکلی و غلیظ و بطری ها و شیشه های عسل و نوشیدنی ها را با نازل های خود در ظروف مختلف مانند شیشه پر میکند.

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک چگونه کار می کند

ابتدا مواد افزودنی (موادی که باعث ماندگاری مواد می شوند) اضافه می شوند و سپس کارشناس مواد غذایی شرکت آن را تأیید می کند و در مخازن نصب شده روی دستگاه می ریزد. بعد از این مرحله کانتینرها روی دستگاه قرار می گیرند و سپس دستگاه توسط یک اپراتور برنامه ریزی می شود و نازل ها برای مدت زمان مشخصی باز و بسته می شوند و در نهایت وارد مرحله بسته بندی می شوند و شما یک خروجی فوق العاده خواهید داشت.

تفاوت دستگاه پرکن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مایعات

سرعت و دقت بالاتر

سرعت و دقت بالاتر

اگر از دستگاه پرکن اتوماتیک استفاده می کنید، روند تولید محصول خود را به طور قابل توجهی تسریع می کنید.

تولید محصول را افزایش دهید

تولید محصول را افزایش دهید

از آنجا که پرکن اتوماتیک نسبت به سایر مدل ها کارایی بیشتری دارد، میزان تولید شما از سایر مدل ها بالاتر خواهد بود.

بهره وری اقتصادی

بهره وری اقتصادی

یکی از مزایای پرکن اتوماتیک این است که نه نیروی کار درگیر است و نه اپراتور و از بسیاری جهات دیگر این یک ابزار اقتصادی است.

انواع دستگاه های پرکن ماشین سازی عبدالملکی

دستگاه پرکن روتاری

دستگاه پرکن روتاری مایعات به ماشینی گفته می شود که مقدار مشخصی مایع را از نازل خود به داخل ظرف تزریق می کند. این ویژگی ها در مدل های مختلفی طراحی شده اند. دستگاه پرکن روتاری مایعات نوعی پرکن است که معمولاً دارای 2 نازل یا بیشتر است. مقدار پرکردن را می توان به راحتی تغییر داد. این دستگاه ها به دلیل بار زیاد کاری، خطاهای پرکردن کمتری را به جا می گذارند.

دستگاه پرکن روتاری
دستگاه پرکن عسل

عسل همیشه یکی از مهمترین عناصر مواد غذایی بوده است که در گذشته به عنوان کاربرد پزشکی، در پانسمان زخم های موضعی استفاده می شده است. اما بسته بندی و استفاده از آن به دلیل غلظت آن همیشه مشکل بود. علاوه بر همه اینها، عسل ماده ای ارزشمند است و انتقال آن از ظرفی به ظرف دیگر کمی دشوار است.
به همین دلیل مهندسان صنعت پرکن دستگاهی را برای پر کردن عسل تولید و به بازار عرضه کرده اند. دستگاه پرکن عسل در مدلهای مختلف با عملکردهای مختلف در بازار موجود است که شامل پرکن عسل دستی و کاملاً اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است. دستگاه پرکن عسل به دلیل سرعت و دقت بالا و همچنین فضای کم مورد استفاده، بسیاری از مشتریان خاص را به خود جلب می کند و این دستگاه مایعات غلیظ دیگری مانند ماکارونی، سس، مربا و غیره را نیز پر می کند.

دستگاه پرکن عسل
دستگاه پرکن پودری

در کل دستگاه های پرکن را میتوان به دو دسته پرکن مایعات و پرکن پودری تقسیم کرد که هر دو دارای مکانیزم متفاوتی هستند، برای مثال دستگاه پرکن مایعات بر اساس نیروی گرانش (ثقل) کار میکنند در حالی که پرکن های پودری از مکانیزم کانتریی استفاده میکنند. دستگاه پرکن پودری نیز برای بسته بندی انواع مواد غذایی(نمک و فلفل و آرد و انواع ادویه جات و ...) و دارویی و بهداشتی (پودر بچه و لباسشویی) و... کاربرد دارد. دستگاه پرکن پودری نیز زیر مجموعه پرکن ها است که در سه مدل دستی و نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک ساخته و به بازار عرضه میشود که تفاوت این دو مدل در دقت و درصد خطای وزنی و تعداد توزین است که هر شرکتی بر اساس بازدهی خط تولید خود یکی از این مدل ها را استفاده میکنند.

دستگاه های پرکن پودری به شدت به وزن پودر حساس هستند و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها قبل از ریختن پودر در مخزن دستگاه از یک سیستم توازن کننده استفاده میکنند تا هیچگونه آسیبی به دستگاه نرسد برای مثال پر کردن پودر در قوطی ها و کیسه ها با یک دیگر بسیار متفاوت است. نکته ای که در مورد بسیاری از پرکن ها صدق میکند بدین صورت است که دستگاه بر اساس نوع و جنس ماده سرعت متفاوتی را دارا است که این نکته برای پرکن پودری هم صدق میکند.

دستگاه پرکن پودری
دستگاه پرکن ادکلن

این دستگاه پرکن ادکلن اتوماتیک نام دارد که دارای سرعت و دقت بالایی نسبت به سایر مدل های دستگاه های پرکن دارند و دیگر نیازی به استفاده دست در خط تولید ندارد. (در واقع نیازی به نیروی انسانی (اپراتور) نیست) یکی از کاربرد های اصلی دستگاه پرکن اتوماتیک در واقع همان پرکردن مایعات غلیظ به شمار میرود که به دو اسم شناخته شده است. این دستگاه به دلیل داشتن راندمان و دقت بالا برای کارخانه های بزرگی که دقت و سرعت خط تولید خیلی مهم است بسیار مناسب بوده و سرعت بهتری نسبت به سایر مدل ها دارد.

دستگاه پرکن ادکلن
دستگاه پرکن اتوماتیک

برای پر کردن هر مایع در ظروف مختلف از دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک استفاده می شود. در مواردی که راندمان تولید بالا و خط تولید به طور مداوم باشد، از دستگاه پرکن اتوماتیک خطی استفاده می شود. مانند: پرکننده آب معدنی ، پرکننده نوشابه ، پرکننده دوغ و پرکننده آب میوه. پرکننده میعانات اتوماتیک دارای یک سیستم پر کننده با پمپ های مایع غلیظ است و اگر محصول دارای آب و کف چسبنده باشد (مانند شیره خرما)، شما نباید از پمپ پیستون استفاده کنید زیرا تمیز کردن دستگاه پرکن مشکل است و به دلیل شیره چسبناک، اورینگ و پکینگ های پیستون، به شدت آسیب دیده و گرفتگی سیلندرها و پیستون ها یک مشکل بسیار جدی است. اما وقتی پر از عسل و مربا محصول ما باشد، می توانید از سیستم پیستون استفاده کنید.

پرکن اتوماتیک مایع رقیق دارای یک سیستم پر کننده با استفاده از پمپ های گریز از مرکز است و دارای سنسورهایی برای خاموش شدن و اتصال اتوماتیک با کارایی و دقت مناسب می باشد. ما از پرکن های ثقلی برای ماشین های پرکن نیمه اتوماتیک، حتی برای محصولات با بازده پایین استفاده می کنیم. به عنوان پر کردن با نوشابه ، پر کردن پارافین ، پر کردن خمیر و مواردی از این دست. تعداد نازل های دستگاه پر کننده با توجه به کارایی تعیین می شود. بسته به سفارش خریدار، دستگاه آب بندی درب و مهر و موم القایی، همچنین چاپگر جوهر افشان و دستگاه برش تونل به عنوان خط پر کننده و بسته بندی روغن 1 لیتری و 4 لیتری بر روی دستگاه پر کننده نصب می شود. بنابراین تعیین قیمت پرکننده به کارایی و نوع لوازم جانبی بستگی دارد.

دستگاه پرکن اتوماتیک
دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکننده نیمه اتوماتیک به عنوان پرکن دستی شناخته می شود. در دستگاه پرکننده نیمه اتوماتیک، دستگاه دیگر به نوار نقاله و کلاهک مجهز نیست. بنابراین، محصول یا بطری به صورت دستی اداره می شود و درب بطری ها باید به صورت دستی بسته شود. پرکننده مایعات رومیزی، پرکننده مایعات خانگی و پرکننده مایعات کوچک پر کننده های نیمه اتوماتیک هستند. شرکت ماشین سازی عبدالملکی برای افزایش قابلیت های نوع نیمه اتوماتیک، یک مدل رومیزی با شاسی و میز تولید کرده و آن را با قیمت بسیار مناسب به فروش می رساند.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن و دربند مایعات

دستگاه پرکن دربند مایعات (Liquid sealing filling machine) بر دو اساس رقیق و غلیظ ساخته می شود که در ادامه شما را با آن بیشتر آشنا می کنیم. می توان این را گفت که دستگاه پرکن دربند مایعات رقیق در مدل های متعددی تولید می شود ولی دو دستگاه در این بین از ارزش خاصی برای مصرف کنندگان قرار دارند.

این دستگاه ها به دو مدل دستگاه پرکن تری بلوک و دستگاه پرکن مونو بلوک تقسیم میشود که با توجه به نوع سفارش مشتری نحوه ساخت این دستگاه ها متفاوت خواهد بود.

دستگاه پرکن و دربند مایعات
پرکن به صورت نیمه اتوماتیک

پرکن مایعات رومیزی نوعی دستگاه برای پر کردن مایعات غلیظ و رقیق است. مایعات غلیظ و رقیق به انواع مختلفی تقسیم می شوند. همچنین هر یک از آنها برای بسته بندی در ظروف مختلف به نوع خاصی از دستگاه پرکن نیاز دارند. اطلاعات داشتن (دانش) در مورد انواع مختلف ماشین آلات پر کننده می تواند در تسهیل انتخاب محصول موثر باشد. در صنعت بسته بندی مواد غذایی، بهداشتی و شیمیایی ماشین های زیادی مانند پرکن مایعات رومیزی وجود دارد. این دستگاه ها همانطور که از نامشان پیداست رومیزی هستند و توسط اپراتور و منابع انسانی بعنوان بخشی از عملیات مربوطه انجام می شوند. در مشاغل کوچک می توان از دستگاه های مختلف پرکن رومیزی مایعات استفاده کرد؛ همچنین قیمت مناسب و تنوع کافی دارند.

دستگاه پرکن مایعات به صورت نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکننده نیمه اتوماتیک به عنوان پرکن دستی شناخته می شود. در دستگاه پرکننده نیمه اتوماتیک، دستگاه دیگر به نوار نقاله و کلاهک مجهز نیست. بنابراین، محصول یا بطری به صورت دستی اداره می شود و درب بطری ها باید به صورت دستی بسته شود. پرکننده مایعات رومیزی، پرکننده مایعات خانگی و پرکننده مایعات کوچک پر کننده های نیمه اتوماتیک هستند. شرکت ماشین سازی عبدالملکی برای افزایش قابلیت های نوع نیمه اتوماتیک، یک مدل رومیزی با شاسی و میز تولید کرده و آن را با قیمت بسیار مناسب به فروش می رساند.

پر کردن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک مایعات؟

اگر به ظرفیت بالایی در تولید خود نیاز دارید، باید از مدل های اتوماتیک استفاده کنید، اما اگر ظرفیت تولید شما در طول روز زیاد نباشد، نوع دستگاه نیمه اتوماتیک برای شما مناسب است. لازم به ذکر است که در مدل نیمه اتوماتیک، اگر تعداد نازل بیش از 2 باشد، این امر باعث افزایش هزینه های تولید می شود، بنابراین دیگر برای کارفرما سودآوری نخواهد داشت. از آنجا که در این حالت باید بیش از یک اپراتور و 1 سال برای دستگاه در نظر گرفته شود، قیمت اپراتور دیگر برابر است با اختلاف قیمت بین نازل های نیمه اتوماتیک نوع 2 و 4 برای نازل های اتوماتیک. بنابراین، اگر به بیش از 2 نازل در دستگاه نیاز دارید، توصیه می کنیم نوع دستگاه خودکار را انتخاب کنید.

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن


  • خدمات پس از فروش تا ۵ سال
  • پرکن کردن در انواع ظروف شیشه ای و پلاستکی
  • دارای سه مدل دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیگ
  • مدلهای اتوماتیک به اپراتور (نیروی کار) نیاز ندارند
جزئیات دستگاه ادکلن پرکن دریافت کاتالوگ

ماشین سازی عبدالملکی :‌ تولید کننده ماشین آلات صنعتی

شرکت ماشین سازی عبدالملکی با سالها تجربه، موفق به معرفی محصولات خوبی به بازار شده است. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در مورد خرید این دستگاه صحبت کنید و بهترین نتیجه و راهنمایی را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به بخش تماس مراجعه کرده و با مشاوران مجرب ما در این زمینه صحبت کنید.ساخت ایران
با افتخار، ساخت ایران

ماشین سازی عبدالملکی نتیجه سال ها تلاش، تجربه و تلاش مهندسین ایرانی

گارانتی
گارانتی برای همه محصولات

در تمام دستگاه های عبدالملکی ضمانت 1 سال از لحظه نصب، و خدمات پس از فروش 5 سال از لحظه نصب است.


همچنان دستگاه پرکن مناسب خودتان را پیدا نکردید؟

کارشناسان ما آماده راهنمایی و مشتاق شندین صدای شما، برای انتخاب بهترین دستگاه پرکن هستند

دریافت مشاوره رایگان

آیا در انتخاب دستگاه مورد نیاز خود تردید دارید؟

با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده راهنمایی شما برای انتخاب درست ترین دستگاه پرکن برای کسب و کار شما هستند

تردید دارید
فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

بهروزی

ممنون از شما که محصولات با کیفیتی تولید میکنید

سلطان پور

قیمت دستگاه ها رو لطف میکنید؟

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

سلام وقتتون بخیر، لطفا با شماره مهندس عبدالملکی تماس بگیرید 09124668761

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما