خط تولید آب معدنی و نوشیدنی + دستگاه های مورد نیاز

برای راه اندازی کارخانه آب معدنی، ماءالشعیر (دلستر)، آب میوه، دوغ و... به خط تولید با ظرفیت تولید خاص نیاز دارید. خط تولید با ظرفیت اسمی 6000 بطری در ساعت، هزینه نصب و خرید

ارائه طرح تولید آب معدنی و نوشیدنی در سال 1401

هدف از این طرح محاسبه هزینه راه اندازی کارخانه آب معدنی در سال 1401 است. در واقع همه هزینه ها از صفر تا صد درصد تولید آب معدنی است و بحث مالی پروژه در این پروژه محاسبه می شود، و همچنین درآمد حاصل از آب معدنی با توجه به قیمت و تورم بالای 1401 دقیقاً با توجه به سود هر بطری آب معدنی محاسبه می شود.

ما تمام اطلاعات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید آب معدنی، اطلاعات مهم مانند قیمت دستگاه تولید آب معدنی، محاسبه میزان سرمایه گذاری در تولید آب معدنی، درآمد کارخانه تولید آب معدنی، سود هر بطری مواد آب معدنی، هزینه های تامین مواد اولیه، حقوق  کارگران، هزینه های آب و برق و مصرف آب و مهمتر از همه هزینه کل تاسیس کارخانه آب معدنی در سال 1401 بسیار مهم است که هر سرمایه گذار برآورد دقیقی از کل سرمایه گذاری به یک پروژه وجود داشته باشد.

در این طرح آب معدنی در بسته های نیم و یک و نیم لیتری در نظر گرفته شده است. از این طرح می توان برای اخذ مجوز آب معدنی و همچنین وام از کارخانه آب معدنی استفاده و ارسال کرد.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات
دستگاه پرکن آب معدنی

اهمیت تولید آب معدنی

آب مایعی است که حاوی مواد معدنی، مواد آلی و گازهای محلول است و به همین دلیل کیفیت آن و خوب یا بد بودن آن را نمی توان از روی ظاهر آن قضاوت کرد. شفافیت آب نشان دهنده خلوص آن نیست، بنابراین بحث در مورد تصفیه آب و عملکرد ضد میکروبی برای استفاده از آب ایمن مهم است.

ناخالصی هایی که ممکن است در منابع آب وجود داشته باشد به جامدات معلق و جامدات محلول تقسیم می شوند. جامدات کلوئیدی یا معلق آنهایی هستند که در آب نامحلول هستند و می توان آنها را با تصفیه جدا کرد. این مواد باعث کدورت و رنگ آب می شوند و تا حدودی قابل مشاهده هستند (مانند گل و لای در آب). مواد محلول در آب می توانند مواد معدنی معدنی یا آلی باشند که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند و با تجزیه و تحلیل شیمیایی تعیین می شوند (وجود سختی آب نمونه ای از جامدات محلول در آب است).

علاوه بر مواد فوق، گازها نیز وارد آب می شوند، اما به جز زمانی که با سایر ناخالصی های موجود در آب ترکیب شوند، در مواقع دیگر با جوشیدن از بین می روند.

 

نحوه راه اندازی خط تولید آب معدنی

همه موجودات زنده برای زنده ماندن و بقا به آب نیاز دارند. آب معدنی و آشامیدنی که در همه فروشگاه ها و مغازه ها یافت می شود یک آب آشامیدنی سالم است که در همه جا در دسترس است.

آب معدنی آبی است که از چشمه معدنی تهیه شده و حاوی مواد معدنی مختلف مانند نمک ها و ترکیبات معدنی مفید و مثبت است. بسته به وجود یا عدم وجود گازهای اضافی، آب معدنی می تواند ساده یا گازدار باشد.

 

مراحل تولید و بسته بندی آب معدنی

تولید و بسته بندی آب معدنی نیاز به تجهیزات و ارتقاء کیفی های مختلف دارد تا این فرآیند به صورت خودکار انجام شود، بسته بندی آب معدنی یکی از مراحل اصلی خط تولید این محصول است که بسیار حائز اهمیت است. بسته بندی آخرین مرحله خط تولید آب معدنی است و معمولاً با کمک دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. یکی از مهم ترین مواردی که می توان به آن اشاره کرد، احتمال کمبود نیروی کار در مراحل و خط تولید آب معدنی است.

 

ارتقای کیفیت نهایی کار، با حذف نیروی انسانی و عملکرد ویژه انواع دستگاه های تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک قطعا بسیار مشهود خواهد بود. صنعت سوخت دانمارک را می توان به عنوان اولین تولید کننده قوطی های PET در کشور معرفی کرد. طراحی و تولید دستگاه های اتوماتیک تولید و بسته بندی آب معدنی می توانید از گروه ماشین سازی عبدالملکی بخواهید.

((البته بجز قوطی های PET که این شرکت خود معرف آن دستگاه هم می باشد.))

 

آب بطری آب آشامیدنی یا معدنی (به عنوان مثال، آب چاه، آب معدنی یا آب چشمه) است که در بطری های پلاستیکی یا شیشه ای بسته بندی می شود. اندازه ها از بطری های کوچک یک لیتری و بسته های یک و نیم  لیتری تا بسته های بسیار بزرگ است.

حتما بخوانید: دستگاه لیبل شیرینگ

هزینه های راه اندازی خط تولید کارخانه آب معدنی در سال 1401

برای راه اندازی کارخانه یا همان خط تولید آب معدنی، به خط تولید با ظرفیت تولید خاص نیاز دارید. به طور معمول، خط تولید با ظرفیت اسمی 6000 بطری در ساعت، علاوه بر هزینه نصب و خرید مواد اولیه و تجهیزات آزمایشگاهی، حدود 5 میلیارد تومان هزینه دارد.

و هزینه های نصب و همچنین هزینه های ساخت را خواهید داشت که به طور کلی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه در سال 1401 برای تأسیس کارخانه آب معدنی بسیار بالا خواهد بود.  با ظرفیت اسمی 6000 بطری در ساعت ، به 14 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارید.

ناگفته نماند که می توان کارخانه را با سرمایه کمتر و هزینه بسیار کم راه اندازی کرد و پس از مدتی کار را گسترده کرد.

 

خط تولید و بسته بندی آب معدنی

در خط تولید و بسته بندی آب معدنی، پس از طی مراحل اولیه تعمیر و آماده سازی آب معدنی، مرحله بسته بندی فرا می رسد. در این مرحله، بطری های استریل شده در یک خط با ضریب 2*3 قرار می گیرند.

(این به آن معنیست که بطری ها در دو ردیف و در هر ردیف 3 عدد بسته بندی می شوند. یکی از نکات مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که مکانیسم و ​​عملکرد دستگاه های بسته بندی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک یکسان است.

 

در مرحله آخر فیلم شیرینگ بسته بندی نهایی را می سازد. خط تولید آب معدنی به عنوان یکی از پردرآمدترین خطوط شناخته می شود و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است.

 

فیلم شیرینگ ساخته شده از پلاستیک معمولاً 10٪ بزرگتر از ظرف انتخاب شده برای بسته بندی است. فیلم شرینک به صورت لوله ای بوده و فرآیند بسته بندی آب معدنی را با مکانیزم خاصی انجام می دهد که پیش تر به آن اشاره شده.

 

گروه ماشین سازی عبدالملکی با تکیه بر توان نیروهای داخلی و با استفاده از جدیدترین متدها در طراحی و ساخت دستگاه های شیرینگ پک و پرکن مایعات اتوماتیک، توانسته جایگاه بسیار ویژه ای را در کشور به خود اختصاص دهد. دستگاه شیرینگ پک آب معدنی که یکی از دستگاه های طراحی شده توسط شرکت ماشین سازی عبدالملکی می باشد، دارای نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک می باشد. هر کدام از آنها عملکرد بسیار خاص و متفاوتی دارند.

 

تجهیزات مورد نیاز خط تولید آب معدنی

در مقاله خرید دستگاه شیرینگ پک تونلی را مورد تحقیق قرار داده و از زوایای مختلف به بررسی دقیق این دستگاه پرداختیم و همچنین با انواع نایلون شیرینگ و کاربرد هر یک از آنها آشنا شدیم. خط تولید آب شرب شامل ماشین آلات مختلفی می باشد که در ادامه به اختصار به آنها اشاره خواهد شد

ماشین آلات مورد استفاده در دو خط تولید آب بطری بسیار مشابه هستند. این دستگاه ها شامل موارد به شرح زیر است

توجه داشته باشید که این خط تولید تجهیزات با خط تولید آب معدنی با ظرفیت تولید پایین سروکار دارد

خط تولید آب معدنی با ظرفیت تولید 3000 بطری 1.5 لیتری و 4100 بطری 500 سی سی حداقل متراژ مورد نیاز برای نصب این دستگاه ها 270 متر می باشد

 

ماشین آلات پالایش آب آشامیدنی و بسته بندی آن عبارتند از

 • دستگاه تری بلوک__شستشو و بسته شدن اتوماتیک کلیه بطری ها
 • دستگاه لیبل زنی__لیبل برای هر بطری
 • جت پرینتر__برای چاپ تاریخ انقضا روی بطری
 • دمنده بطری__برای تهیه بطری از مواد اولیه و خام
 • دستگاه شیرینگ پک تونلی و فیلم شیرینگ آب معدنی__بسته 6 و 12 بطری
 • بالابر برای بسته های شیرینگ__جهت بارگیری و پالت گذاری محصول

 

ماشین آلات و ماشین آلات تصفیه و ذخیره آب قبل از بسته بندی عبارتند از

 1. ضدعفونی کننده
 2. دستگاه تصفیه آب
 3. مخازن 3-10000 لیتری
 4. نوار نقاله ریلی زمینی 4-6 تا 10 متر
 5. لوله کشی، سیم کشی برق و نصب
 6. تجهیزات آزمایشگاهی

 

دستگاه پرکن به همراه دربند آب معدنی

شایان ذکر است که بطری های مبتنی بر زیست یا PET امروزه در صنایع غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

این بطری ها بیشتر در خط تولید آب معدنی استفاده می شوند. مزیت بزرگ این بطری ها که منجر به استفاده قابل توجه آنها شده است این است که از مواد لعابی مضر و خطرناک مطابق با استانداردهای تولید استفاده نمی کنند.

استفاده از این بطری توسط هر دستگاه باعث شده است که تولیدکنندگان دستگاه های پر کننده آب معدنی، بدون هزینه اضافی به درجه بالایی از کارایی اقتصادی دست پیدا کنند.

حتما بخوانید: دستگاه پرکن مایعات

مواد این بطری ها بسته به نوع دستگاه در نظر گرفته می شود، به همین دلیل استفاده از این نوع بطری های پت در خط تولید دستگاه پرکن و دربند آب معدنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مقاومت این بطری ها در برابر دستگاه پر کننده آب معدنی یکی دیگر از دلایل مهم استفاده از این بطری ها در این صنعت است. این امر فروش دستگاه پرکن و دربند آب معدنی را بسیار مهم کرد.

دستگاه پرکن و دربند آب معدنی

دستگاه بسته بندی یا همان شیرینگ بطری

دستگاه شیرینگ بطری برای بسته بندی و شیرینگ پک نوشیدنی ها به عنوان یک بسته کامل بدون فوم کاربری دارد که به وسیله سورت کننده یا مرتب کننده در بسته ها و محصولات 6-12-14-24 نوشیدنی بسته بندی شده است.

از ماشین آلات شیرینگ پک نوشیدنی برای

 • بسته بندی آب معدنی
 • بسته بندی ماءالشعیر (دلستر)
 • بسته بندی آب میوه
 • دوغ
 • و...

مورد استفاده قرار می گیرند.

حتما بخوانید: دستگاه شیرینگ پک بطری

آنها همچنین بسته به حجم تولید مناسب و خوب، خطوط 4000 تا 12000 پت در ساعت، طراحی شده برای استفاده و کاربری تولید در انواع شیرینگ پک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شده است.

حتما بخوانید: دستگاه شیرینگ پک

 

آخرین مرحله بسته بندی آب معدنی

آخرین مرحله بسته بندی آب معدنی توسط دستگاه های شیرینگ پک اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه را با توجه به مزایای گسترده آن باید یکی از کاربردی ترین دستگاه های مورد استفاده در خطوط تولید آب معدنی دانست.

افزایش سرعت خطوط بسته بندی آب معدنی به کمک دستگاه های شیرینگ پک یکی از پارامترهای مهمی است که به چشم می خورد. این دستگاه 400 بسته آب معدنی در ساعت بسته بندی می کند و این یکی از مهمترین لحظاتی است که مطمئناً سازندگان را شگفت زده خواهد کرد.

افزایش سرعت کار بسته بندی با کمک ماشین آلات شیرینگ اتوماتیک علاوه بر کاهش هزینه های اولیه، سود دهی قابل توجهی را نیز به دنبال خواهد داشت. شرکت ماشین سازی عبدالملکی به همراه پرسنل خود در این ضمینه، یکی از شرکت های فعال در ایران می باشد که همواره در زمینه طراحی و تولید دستگاه های کاملا کاربردی می باشد.

 

هزینه های راه اندازی و تاسیس کارخانه آب معدنی شامل موارد زیر است

 1. پالایشگاه
 2. هزینه آزمایشگاه و مجوز
 3. تجهیزاتی از قبیل پرکن ها، انواع شیرینگ پک ها، پرکن و دربند مایعات
 4. سایر کاربردها مانند برق، نصب عمومی و غیره
 5. مجموعه لوازم اداری
 6. ساخت و ساز
 7. هزینه های نصب و مونتاژ
 8. حقوق کارکنان
 9. سرمایه در گردش ماهانه
 10. در صورت وجود سایر هزینه های مواد اولیه
دستگاه پرکن آب معدنی

قیمت دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

در زمان قیمت گذاری دستگاه شیرینگ پک آب معدنی همواره سعی می کنیم قدرت خرید مشتری را در نظر بگیریم و با توجه به شرایط مشتری واحدی را با قیمت مناسب و با راندمان بالا در

اختیار وی قرار دهیم.

در اینجا باید بگویم که قیمت دستگاه شیرینگ پک آب معدنی برای مدل های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه دستگاه های نیمه اتوماتیک بسیار کمتر از دستگاه های تمام اتوماتیک است.

 

سود از کارخانه آب معدنی

در اینجا نحوه جمع آوری سود برای کارخانه آب معدنی خود آورده شده است، قطعاً تقاضا برای آب آشامیدنی سالم وجود دارد، بنابراین اگر برنامه را در راستای تاسیس کارخانه ادامه دهید، قطعاً سود خوبی خواهید داشت.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

اهمیت اجرای پروژه

با افزایش تقاضا برای آب آشامیدنی، آب معدنی و به دلیل محدودیت منابع آب در برخی نقاط و شهرهای آلوده، استفاده از آب بهداشتی و آب معدنی بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه و تعقل قرار گرفته است.

آب بطری به دلایل مختلفی از جمله طعم، سهولت استفاده، کیفیت پایین آب لوله کشی و نگرانی های مربوط به سلامتی و ایمنی مربوط به جایگزینی نوشیدنی های شیرین و مضر، خریداری می شود.

با برنامه ریزی مناسب و استفاده از متخصصان مجرب می توان برنامه موفقی را اجرا کرد و علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، قدمی رو به جلو برداشت و سطح تولید و کیفیت کار در صادرات را در نظر گرفت و با ارز آوری همراه شد.

 

محتوای تغذیه ای آب معدنی طبیعی معمولاً حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی مانند:

آب معدنی آبی است که دارای ترکیبات ذاتی آب معدنی است. ترکیبات آب معدنی شامل ترکیباتی مانند پتاسیم، کلسیم، آهن، اکسیژن و سایر مواد معدنی است.

همچنین عاری از آلودگی بوده و درصد بسیار بالایی از نیترات ها را دارد. ناگفته نماند که همه آبهای معدنی دارای ترکیبات ذکر شده هستند و تعداد بسیار محدودی از شرکتهای آب معدنی دارای چشمه های آب معدنی منحصر به فرد با ترکیبات شور کامل هستند.

حتما بخوانید: دستگاه لیبل زن

 

ویژگی های آب معدنی سالم چیست؟

بسته بندی آب معدنی تنها آخرین مرحله این خط تولید است. اما برای انتخاب آب معدنی سالم و با کیفیت، باید ویژگی های مهمی را در نظر بگیرید، ویژگی هایی که یک محصول با کیفیت را از یک محصول بد جدا می کند.

 

 • نوشیدن آب معدنی متابولیسم بدن را افزایش می دهد.
 • آب معدنی طبیعی باعث افزایش پتاسیم در مغز می شود.
 • آب معدنی منبع طبیعی و سرشار از منیزیم است.
 • نوشیدن آب معدنی طبیعی باعث کاهش کالری در بدن می شود.
 • آب معدنی حاوی مقادیر قابل توجهی مواد معدنی است.
 • آب معدنی سالم و با طراوت باعث بهبود و درمان مشکلات مفاصل می شود.

 

اما تمامی این نکات به بسته بندی اصولی و بهداشتی آب معدنی بستگی دارد. خطوط تولید انفرادی و بسته بندی آب معدنی در کارخانه ها یکی از مهمترین اولویت های گزارش شده توسط تولیدکنندگان است.

 

حداکثر PH مجاز در آب معدنی 9 است. بنابراین اگر مواد مختلفی مانند شیرین کننده ها، ترکیبات گازی و ... را به آن اضافه کنید، بطری های آب معدنی از یک طرف کیفیتشان کاهش پیدا کرده و از روی دیگر غیربهداشتی می شوند.

 

محتوای پروژه آب معدنی ، نوشته شده در 1401:

 1.  ارزیابی زمین یا مکان مناسب برای آب معدنی با کیفیت
 2.  ارزیابی محوطه سازی لازم
 3.  برآورد هزینه های ساخت یا تعمیر کارخانه آب معدنی
 4. قیمت تقریبی خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
 5. ارزیابی امکانات و تجهیزات عمومی (امکانات و تاسیسات)
 6. ارزیابی وسیله نقلیه
 7. تجهیزات مورد نیاز برای احداث کارخانه آب معدنی را ارزیابی کنید
 8. برآورد مصرف آب، برق، سوخت
 9. برآورد هزینه های نگهداری
 10. محاسبه حقوق و دستمزد
 11.  برآورد هزینه ثابت
 12. برآورد هزینه های سرمایه ای
 13. برآورد قیمت اولیه
 14. برآورد سرمایه در گردش
 15. نحوه سرمایه گذاری در کل آب معدنی را ارزیابی کنید

 

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشید: دستگاه اسپری پرکن

 

برآورد هزینه های استهلاک پس از اجرای توسعه:

 • برآورد هزینه های تولید سالانه
 • برآورد هزینه
 • قیمت فروش
 • درصد فروش در نقطه سوددهی
 • برآورد سود و زیان خاص
 • برآورد سرمایه کلی ثابت سرانه
 • برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
 • نرخ بازگشت سرمایه را محاسبه کنید
 • دوره بازپرداخت را محاسبه کنید
 • درصد فروش را در نقطه سود محاسبه کنید
 • برآورد ارزش افزوده خالص و ناخالص و نسبت های آن

 

هزینه های ساخت خط تولید آب معدنی

یکی از مراحل اصلی خط تولید بسته بندی آب معدنی که در واقع آخرین مرحله خط تولید آب معدنی می باشد، به کمک دستگاه های اتوماتیک انجام می شود. هزینه ساخت خط تولید آب معدنی به عوامل مختلفی بستگی دارد، شما عزیزان که می خواهید خط تولید آب معدنی ایجاد کنید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه ما در ماشین سازی عبدالملکی در تماس باشد. با تشکر

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

مسیحا

پیروز و موفق باشیدان شاالله...

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

با سپاس از شما که این مقاله را مطالعه کردید.

کاظم هاشمی

سلام برای راه اندازی خط تولید آب معدنی میخواستم از شما مشاوره بگیرم ممنون

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

با سلام، وقت تون بخیر. با شماره تلفن شما تماس گرفته شد

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما