دستگاه لیبل شیرینگ

انواع دستگاه لیبل شیرینگ شامل pvc، اسلیو، بخار، سشوار صنعتی، حرارتی و... دستگاه لیبل شیرینگ نوعی بسته بندی که شامل طرح های خلاقانه بوده و روی محصول درج می شود. جنس لیبل شیرینگ

دستگاه لیبل شیرینگ

در کلیه صنایع بالاخص مواد غذایی و بهداشتی، تنظیم و ایجاد جلوه بصری کمک قابل توجه ایی به فروش می کند که می توان با شیوه و راه کارهای مختلفی، روی بسته و یا ظاهر محصول با برچسب رنگی از پیش چاپ شده شکیلی تزیین نمود .

از دیگر فواید دستگاه لیبل شیرینگ در بسته بند می توان محافظت از خود محصول، براقیت و شفافیت عالی بدنه محصول را نام برد. از دیگر راه کار های همه گیر شده در این کار، لیبل شیرینگ را نام برد که تشکیل شده از طراحی های خلاقانه ای روی محصول است.

این لیبل های تولید شده از جنس پلی اتیلن و یا مشتقات آن هستند. لیبل شیرینگ ها از انواع بسیار زیادی تشکیل می شوند که در پایین نمونه هایی از آن ها را برای شما می آوریم:

 • لیبل شیرینگ اسلیو (Shrink Sleeve Labels)
 • لیبل شیرینگ PVC
 • لیبل شیرینگ حرارتی (thermal Shrink Label)
 • لیبل شیرینگ بخار (Steam Shrink Label)
 • سشوار صنعتی (Industrial Drier)

در این نوع شیرینگ ، ضخامت شیرینگ ها بین 10 تا 100 میکرون است که بستگی به میزان کاربری دارد که توسط سازنده محصول قابل سفارش و تنظیم است.

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

نمونه لیبل شیرینگ تولید شده توسط ماشین سازی عبدالملکی

 

لیبل شیرینگ اسلیو Shrink Sleeve Labels

نحوه کار با لیبل شرینگ اسلیو به این صورت است که در ابتدا به صورت خودکار و یا دستی تکه ای از لیبل را توسط اپراتور دستگاه برش داده می شود که این امر بسته به نوع و نحوه کار، روی محصول، دور کل محصول و یا قسمتی از دور محصول (مثلا وسط محصول یا تنها بخش درب محصول) را به صورت یک پوشش درز دار می گیرد.

سپس محصول به سمت کوره حرارتی لیبل شیرینگ هدایت می شود. بعد از حرارت دهی به این لایه منجر به جمع شدن (کز خوردن) لیبل ها می شود که مانند یک پوشش، شکیل شده و تمام یا بخشی از محصول را درون خود جا می دهد. البته ضریب انقباض یا جمع شدن این پوشش لیبل به جنس و کیفیت نایلون شیرینگ بستگی دارد.

برای دستگاه لیبل شیرینگ از هوای داغ، اشعه مادون قرمز و تونل بخار استفاده می شود.

دستگاه لیبل شیرینگ

لیبل شیرینگ PVC

لیبل شیرینگ PVC دستگاهی است که از آن به جهت بالا تر بردن جذابیت و کیفیت چاپ محصول استفاده می شود که دو مدل دستی (مخصوص کارگاه های کوچک) و صنعتی (اتوماتیک ، مخصوص کارخانه ها) را در بر می گیرد. عرض های استاندارد این نوع شیرینگ 20cm  تا 70cm هست که بنا به سفارش مشتری، در ابعاد دیگر نیز تولید می شود.

این PVC به طور معمول در محصولات صنعتی از قبیل پلاستیک قطعات الکترونیکی استفاده می شود که باری در محصولات آرایشی و غذایی نیز قابل استفاده می باشد. از دیگر کاربرد های این نوع پلاستیک می توان به حمل و نقل محصولات تولید شده نیز اشاره کرد.

فقط خاطر نشان میکنیم که در این فیلم در دمای 20+ درجه سلسیوس عمل شیرینگ انجام می گیرد. لذا می بایست در دمای پایین تر از 20 درجه حفظ و نگهداری شود. به 2 روش نایلون این نوع شیرینگ مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. دستی: در این روش با سشوارهای خانگی و یا صنعتی عمل شیرینگ را انجام داد.
 2. اتوماتیک : در این روش می توان محصول را به شکل عمده و با ماشین آلات صنعتی شیررینگ کرد.

 

لیبل شیرینگ حرارتی thermal Shrink Label

لیبل شیرینگ حرارتی یا همان روکش های حرارتی جمع شونده، به لوله پلاستیک های جمع شونده ای اطلاق می شود که از آن به منظور عایق نمودن سیم ها، کابل ها، ترمینال ها و به طور کلی اتصالات استفاده می شود. کاربرد این شیرینگ در جلوگیری از فرسوده شدن، حفاظت سیم ها و غیره از ورود مواد شیمیایی و تغییرات آب و هوایی است.

از این روکش ها نیز برای جلوگیری از خراب شدن ، عایق بندی سیم و تعمییر اتصالات استفاده می شود .

 

لیبل شیرینگ بخار Steam Shrink Label

این دستگاه نیز یک مکانیزم نیمه اتوماتیک دارد که بیشتر به کار کسب و کارهای نو پا و تازه تاسیس می آید و بدین صورت عمل می کند که ابتدا اپراتور لیبل برش خورده را روی محصول مورد نظر قرار داده و محصول بر روی نوار نقاله قرار گرفته و وارد محفظه ای که حرارت لازم را به محصولات مدهد میرود و اینگونه عمل لیبل شیرینگ بخار انجام می گیرد.

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

سشوار صنعتی Industrial Drier

این سشوار وسیله ای است که شباهت بسیار زیادی به نمونه معمولی دارد با این تفاوت که با توان بیشتر و صد البته حرارت فوق العاده بیشتر هوای داغ و سوزنده را از خود خارج می کند. میانگین دمای سشوار صنعتی بین 50 تا 760 درجه سلسیوس است.

دمای نقطه سوزش شیرینگ بین 55 تا 130+ درجه هست که البته به نوع و تراکم آن نیز بستگی دارد.

 

مزایای لیبل شیرینگ

 • جلوگیری از اشعه های مضر و خراب کننده
 • تبلیغات ارزان و یا بدون هزینه
 • دیده شدن بیشتر و بهتر محصول
 • پوشش مناسب و عالی برای محصولات غذایی و بهداشتی
 • جا به جایی و حمل و نقل راحت تر محصولات شیرینگ شده

 

نکات کلیدی در مورد نصب دستگاه لیبل شیرینگ

ابتدای امر باید بدانیم که حرارت نباید به صورت مستقیم با شیرینگ در ارتباط باشد و باید به طور دائم در حرکت باشد. زیرا فیلم شیرینگ می سوزد، لذا پس باید در هنگام حرکت دادن به درجه حرارت نیز بسیار توجه کرد.

ضمنا حرارت دادن و گرم کردن نیز باید در همه نقاط به صورت کاملا یکسان انجام گیرد چون که پس از منقبض شدن شیرینگ این عملیات کمی سخت تر می شود. قبل از حرارت دادن و گرم کردن به نوع شیرینگ توجه کنید زیرا حرارت بیش از حد موجب از بین رفتن تمامی یا برخی از خاصیت های شیرینک (مقاومت در برابر ضربه و عایق در برابر برق و ...) می شود. لذا خواهشمندیم در هنگام نصب شیرینگ حتما مسائل امنیتی را رعایت فرمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

عرفان معتمدی

انشالله همیشه تو کارتون موفق باشید

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

ممنون جناب معتمدی و همچنین

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما