شیرینگ پک حرارتی

شیرینگ پک حرارتی یا همان روکش های حرارتی جمع شونده به لوله های پلاستیکی جمع شونده ای گفته میشود که از آن به منظور عایق نمودن سیم ها، شینه ها، اتصالات، کابل ها

تعریف شیرینگ پک حرارتی

شیرینگ پک حرارتی یا همان روکش های حرارتی جمع شونده به لوله های پلاستیکی جمع شونده ای گفته می شود که از آن به منظور عایق نمودن سیم ها، شینه ها، اتصالات، کابل ها و ترمینال ها بهره گیری می شود. کارایی و کاربرد این محصول در جلوگیری از فرسوده شدن، حفاظت سیم ها و غیره از تغییرات آب و هوایی و ورود مواد شیمیایی می باشد.

نحوه ی عملکرد این نوع شیرینگ پک بدین صورت است که پس از نصب شیرینگ حرارتی در کنار شیئی که می خواهیم از آن محافظت کنیم، به وسیله ی حرارت و گرما یک عایق محکم و کاربردی را برای آن ایجاد می کنیم.

 

بسته بندی توسط شیرینگ حرارتی

همانطور که میدانید سیم ها یکی از ارکان انتقال برق به شمار میرود که معمولا از جنس مس هستند، سیم ها توانستند انقلاب عظیمی در صنعت و جهان به وجود آورند اما یکسری معایب داشتند که باعث استفاده سخت تر از آن میشد.

در ادامه بیشتر مباحث مربوط به شیرینگ حرارتی را بررسی میکنیم اما جالب است بدانید که همه از خاصیت کشندگی برق با خبر هستیم و میدانیم که سیم وظیفه انجام انتقال برق را برعهده دارد و دسترسی مستقیم به آن موجب مرگ میشود. به همین دلایل بود که افراد صنعتی در هنگام استفاده از سیم برق به دستکش روی می آوردند اما پس از مدتی با به وجود آمدن دستگاه های مدرن تر با ولتاژ بالا تر دستکش هم پاسخگو نبود.

در همین جا بود که روکش های پلاستیکی به وجود آمد که دور سیم پیچیده میشدند تا از انتقال برق به صورت مستقیم جلوگیری کنند.

 

گونه ای از روکش های حرارتی جمع شونده

 

شیرینگ حرارتی چیست

به لوله های پلاستیکی که خاصیت جمع شوندگی دارند و موجب عایق بندی سیم ها و اتصالات و کابل ها و... میشوند شیرینگ حرارتی گویند. این روکش به کمک خاصیت شیمیایی که دارد در برابر فرسودگی ، تغییرات حرکتی و آب و هوایی ، مواد شیمیایی و .... مقاوم است.

از این روکش برای جلوگیری از خراب شدن و تعمیر و عایق بندی  سیم ها و اتصالات و... استفاده میکنند.

 

نحوه نصب شیرینگ حرارتی

ابتدا باید بر اساس جسمی که قرار است عایق بندی شود نوع شیرینگ را مشخص کرد چون هر مدل از شیرینگ برای یک جسم و شی درست و تولید شده است.

بعد از انتخاب، شیرینگ را به دور جسم مورد نظر انداخته به طوریکه تمام قسمت مورد نظر را تحت پوشش خود قرار بدهد.

سپس با استفاده از یک منبع گرمایی که معمولا از سشوار های صنعتی استفاده میکنند، مقداری گرما را به شیرینگ انتقال میدهند اما شیرینگ به دلیل داشتن خاصیت های شیمیایی ذوب نمیشود بلکه هر چقدر حرارت بیشتر باشد جمع تر میشود.

همین موضوع باعث میشود تا شیرینگ پس از منبسط شدن دور محصول ( سیم یا اتصالات یا...) را به خوبی بگیرد و عمل عایق شدن به صورت کامل انجام شود.

وسیله ای که به صورت استاندارد جهت حرارت دادن استفاده می کنیم که به صورت کلی می توان با حرارت آتش شیرینگ حرارتی را گرم کرد تا جمع شود ولی به صورت استاندارد از سشوار صنعتی استفاده خواهیم کرد.

 

سشوار صنعتی

سشوار صنعتی وسیله ای است که شباهت فراوانی با سشوار معمولی دارد اما با این تفاوت که  با توان بیشتر و البته حرارت فوق العاده بالا تر هوای داغ را از خود خارج می کند. میانگین دمای سشوار صنعتی بین دمای ۵۰ تا ۷۶۰ درجه سانتی گراد است.

دمای نقطه سوزش شیرینک بین -55 تا +130 درجه سلسیوس میباشد که البته به نوع و تراکم آن نیز بستگی دارد.

 

نکات مهم در مورد نصب شیرینگ حرارتی

  • حرارت نباید به صورت مستقیم با شیرینگ در ارتباط باشد و باید دائم در حرکت باشد.
  • در هنگام حرارت دادن باید به درجه بسیار اهمیت داده شود زیرا حرارت بیش از حد موجب سوختگی شیرینگ میشود.
  • حرارت باید در همه نقاط به صورت یکسان انجام شود زیرا پس از منقبض شدن شیرینگ این عمل کمی سخت تر میشود.
  • حتما قبل از حرارت دادن به نوع شیرینگ توجه کنید زیرا حرارت پیش از حد موجب از بین رفتن خاصیت ها (مقااومت در برابر ضربه ، عایق در برابر برق و ...) میشود.

توجه: در هنگام نصب شیرینگ حتما مسائل امنیتی را رعایت کنید.

 

درباره گروه ما

شرکت ماشین سازی عبد الملکی با داشتن سال ها تجربه توانسته محصولات خوبی را به یازار عرضه کند. شما میتوانید با خیال راحت در راستای خرید این دستگاه با متخصصین ما صحبت کنید و بهترین نتیجه گیری را نیز انجام دهید.

جهت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با مراجعه کنید و در این حوزه با مشاورین مجرب ما صحبت کنید.

 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما