دستگاه پرکن مایعات

خرید🥇دستگاه پرکن مایعات🥇 + قیمت مناسب✅، کیفیت دستگاه درجه یک با ضمانت ضمن افزایش بهره روی باعث شده است که دقت در بسته بندی بالا رود و دیگر زمان زیادی صرف ریختن و بسته بندی

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات ضمن افزایش بهره روی باعث شده است که دقت در بسته بندی بالا رود و دیگر زمان زیادی صرف ریختن و بسته بندی نشود.

بدلیل داشتن طیف متفاوتی از مایعات باید دستگاهی باشد که مایعات گوناگون را در انواع مختلف ظرف پرکند که نیازمند روشی است که ضمن داشتن سرعت و دقت مکانیزم موثر و ساده و بدون درد سری داشته باشد .

تمامی این موارد بالا در دستگاهی به نام پرکن مایعات خلاصه شده است.

 

دستگاه پرکن

دستگاه های پرکن در صنعت بسته بندی نقش به سزا و شایانی را ایفا کرده اند و توانستند پس از انقلاب صنعتی فرانسه ، صنعت بسته بندی را تحت تاثیر خود قرار دهند.

دستگاه های پرکن یکی از زیر مجموعه های ماشین آلات صنعتی هستند که برای پر کردن انواع ظرف با انواع مواد طراحی و درست شده است .

برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده است که قوطی های کنسرو یا بطری های آب معدنی یا قوطی های عسل توسط چه فردی یا چه دستگاهی پر میشود و چند کارگر در خط تولید این محصولات کار میکنند ؟

در جواب این سوال باید گفت که نه خبری از اپراتور(نیروی انسانی) است نه خبری از خط تولید بلکه یک دستگاه در آنجا حاضر است و تمامی کار های مربوط به پر کردن قوطی و شیشه و ... را بر عهده دارد.

بسیاری از افرادی که خواهان بر پایی خط تولید میباشند در انتخاب دستگاه دچار مشکل میشوند و از راه اندازی خط تولید پشیمان میشوند اما این نکته را باید باز گو شد که انتخاب دستگاه میتواند نقش بسیاری مهمی در سود خط تولید داشته باشد.

 

نوع مکانیزم دستگاه

مایعات به طور کلی به دو دسته مایعات غلیظ و رقیق تقسیم میشود که دستگاه پرکن آن ها نیز بر همین اساس به دو دسته پرکن مایعات رقیق و غلیظ تقسیم میشود.

 

پرکن مایعات غلیظ

 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

این دستگاه وظیفه پر کردن انواع مایعات غلیظ (عسل و سس و مربا و .... ) را در انواع ظروف بر عهده دارد.

معمولا موادی که گرانروی زیادی دارند با استفاده از این نوع دستگاه پر میشوند و مکانیزم پر کردن از کف ظرف میباشد و دلیل آن هم این است که مواد غلیظ حباب بیشتری نسبت به رقیق تولید میکنند و همین باعث شده است که دستگاه پرکن مایعات غلیظ ، پر کردن مایعات غلیظ از کف ظرف انجام شود.

 

نوع عملکرد دستگاه

پرکن مایعات از لحاظ عملکردی به سه دسته پمپی و ثقلی و سیلندر پیستونی تقسیم میشود .

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

پرکن مایعات با روش پمپی

دستگاه پرکن پمپی معمولا دقت بالایی ندارد و برای مایعات غلیظ و نیمه غلیظ در ظروف پی اتیلن و شیشه در حجم 200 الی 20000 cc مناسب است.

 

پرکن مایعات با روش ثقلی

دستگاه پرکن مایعات رقیق (پرکن ثقلی)  وظیفه پر کردن انواع مایعات رقیق (نوشیدنی ها و الکل و ....) را در انواع ظروف بر عهده دارد. معمولا برای اینکه درصد رقیق بودن یک ماده را برای تنظیم دستگاه بسنجند از روغن زیتون استفاده میکنند.

دلیل اینکه نام دیگر این دستگاه پرکن ثقلی میباشد این است که کارکرد آن بدون موتور یا پمپ است و مکانیزم آن بر اساس گرانش زمین میباشد. پر کردن مایعات به روش ثقلی یکی از بهترین کار ها برای پر کردن مایعات به شمار میرود و معمولا برای پر کردن مایعات رقیق از آن استفاده میشود.

در بالا به مکانیزم پرکن های ثقلی اشاره کردیم که به وسیله نیروی جاذبه زمین کار میکند.

 

پرکن مایعات با روش سیلندری پیستونی

معمولا از این نوع دستگاه برای مایعاتی غلیظ مانند عسل و ماست استفاده میکنند چون هم دقت و سرعت بالایی دارد و هم میتوان حجم مشخصی برای پر کردن را برای دستگاه تنظیم کرد.

 

کاربرد دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات معمولا بر اساس مکانیزم هوشمندانه ای که دارد موادی مانند مواد غذایی (عسل، رب، سس، مربا، شیره خرما و.....) و مواد بهداشتی(شامپو، مایعات بهداشتی، شوینده ها ، مواد ضد عفونی کننده و ....) و مواد دارویی(اسیتون ، الکل ، انواع شربت و لوسیون و ....) و مواد صنعتی(انواع مواد شیمیایی و روغن ها و ....) را پر میکند.

راه اندازی خط تولید اسپری آنچنان جا و هزینه زیادی نمیخواهد (به جز هزینه دستگاه) اما خرید این دستگاه یکی از مهم ترین کار های راه اندازی خط تولید است چون اگر کیفیت آن مناسب نباشد مجبور به قطع خط هستید که باعث ضرر های بسیاری میشود .

اگر از قبل تجربه خرید دستگاه های صنعتی را ندارید بهتون پیشنهاد میکنم که حتما با یک مشاور این مسئله را در میان بگذارید یا حداقل از شرکت معتبر خرید خود را انجام دهید.

 

درباره شرکت

شرکت ماشین سازی عبد الملکی با داشتن سال ها تجربه توانسته محصولات خوبی را به بازار عرضه کند. شما میتوانید با خیال راحت در راستای خرید این دستگاه با متخصصین ما صحبت کنید و بهترین نتیجه گیری را نیز انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با مراجعه کنید و در این حوزه با مشاورین مجرب ما صحبت کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما