دستگاه پرکن مایعات

خرید دستگاه پرکن مایعات🥇 + قیمت مناسب✅، کیفیت دستگاه درجه یک با ضمانت ضمن افزایش بهره روی باعث شده است که دقت در بسته بندی بالا رود و دیگر زمان زیادی صرف ریختن

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات به دلایل مختلفی، یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های صنعت به شمار می رود که قبل از خرید آن باید به صورت کامل در مورد آن تحلیل و بررسی کامل شود.

دستگاه پرکن مایعات ضمن افزایش بهره روی باعث شده است که دقت در بسته بندی افزایش پیدا کند و زمان زیادی صرف این موضوع نشود.

شرکت های تولید کننده نوشیدنی و... به دلیل داشتن طیف متفاوتی از مایعات باید دستگاهی را خریداری نمایند که مایعات گوناگون را در انواع مختلف ظرف پر کند که نیازمند روشی است که ضمن داشتن سرعت و دقت مکانیزم موثر و ساده و بدون درد سری داشته باشد.

پرکن مایعات به طور کلی به دو دسته دستگاه پرکن مایعات غلیظ و دستگاه پرکن مایعات رقیق تقسیم می شوند، گران روی هر مایع مشخص کننده نوع آن می باشد (برای مثال رب گوجه فرهنگی به دلیل داشتن گرانروی بالا در دسته مایعات غلیظ قرار می گیرد)

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات غلیظ موادی با گرانروی بالا یا چگالی بالا را تحت یک زمان بندی مشخص در انواع ظروف پر می کنند. ویزکوسیته این مواد بسیار بالا است و به دلیل چگالی بالایی که دارد به سختی جاذبه جا می شود و نمیتوان از آن به عنوان سطح متحرک جهت جا به جایی و تزریق مواد استفاده کرد.

چند نمونه از مایعات غلیظ:

 • انواع نوشیدنی های غلیظ و پالم دار
 • انواع گریس
 • عسل
 • ژل های مختلف
 • مربا
 • روغن های مختلف
 • و...

 

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق همانند اسم محصول که ما را به یاد مایعاتی با چگالی و ویزکوسیته پایین می اندازد وظیفه پر کردن مایعات رقیق را دارد. در پر کردن این محصولات میتوان از حالت فیزیکی آن ها نهایت استفاده را کرد و از چگالی آن ها جهت پر کردن ظروف استفاده کرد.

چند نمونه از مایعات رقیق:

 • آبمیوه های رقیق
 • نوشیدنی های گاز دار رقیق
 • لبنیات رقیق مانند شیر و دوغ
 • آب معدنی
 • محلول های ضد عفونی کننده

 

دستگاه پرکن مایعات

 

تفاوت بین پرکن مایعات غلیظ و رقیق

بیشترین تفاوت میان دستگاه پرکن مایعات رقیق و غلیظ در نوع گرانش آن ها می باشد که مکانیزم دستگاه نیز بر این اساس کار می کند.

اما نوع کاری و بیزینس هر شرکتی نیز در انتخاب دستگاه رابطه مستقیمی دارد که نمیتوان آن را نقض کرد، برای مثال یک شرکتی که حجم پایینی از محصولات آن مربوط به مایعات و... می شود معمولا از مدل پرکن مایعات دستی و پرکن مایعات رومیزی استفاده می کنند.

به طور کلی پرکن ها را از لحاظ مکانیزم کاری میتوان به 3 بخش پر کن مایعات دستی، پر کن مایعات نیمه اتوماتیک، پرکن مایعات اتوماتیک (دستگاه پرکن مایعات 2 نازله) تقسیم کرد.

 

پرکن مایعات با روش پمپی

دستگاه پرکن پمپی معمولا دقت بالایی ندارد و برای مایعات غلیظ و نیمه غلیظ در ظروف پی اتیلن و شیشه در حجم 200 الی 20000 cc مناسب است.

 

پرکن مایعات با روش ثقلی

دستگاه پرکن مایعات ثقلی وظیفه پر کردن انواع مایعات رقیق (نوشیدنی ها و الکل و ....) را در انواع ظروف بر عهده دارد. معمولا برای اینکه درصد رقیق بودن یک ماده را برای تنظیم دستگاه بسنجند از روغن زیتون استفاده میکنند.

دلیل اینکه نام دیگر این دستگاه پرکن ثقلی میباشد این است که کارکرد آن بدون موتور یا پمپ است و مکانیزم آن بر اساس گرانش زمین میباشد. پر کردن مایعات به روش ثقلی یکی از بهترین کار ها برای پر کردن مایعات به شمار میرود و معمولا برای پر کردن مایعات رقیق از آن استفاده میشود.

در بالا به مکانیزم پرکن های ثقلی اشاره کردیم که به وسیله نیروی جاذبه زمین کار میکند.

 

کاربرد دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات معمولا بر اساس مکانیزم هوشمندانه ای که دارد موادی مانند مواد غذایی (عسل، رب، سس، مربا، شیره خرما و.....) و مواد بهداشتی(شامپو، مایعات بهداشتی، شوینده ها ، مواد ضد عفونی کننده و ....) و مواد دارویی(اسیتون ، الکل ، انواع شربت و لوسیون و ....) و مواد صنعتی(انواع مواد شیمیایی و روغن ها و ....) را پر میکند.

راه اندازی خط تولید اسپری آنچنان جا و هزینه زیادی نمیخواهد (به جز هزینه دستگاه) اما خرید این دستگاه یکی از مهم ترین کار های راه اندازی خط تولید است چون اگر کیفیت آن مناسب نباشد مجبور به قطع خط هستید که باعث ضرر های بسیاری میشود .

اگر از قبل تجربه خرید دستگاه های صنعتی را ندارید بهتون پیشنهاد میکنم که حتما با یک مشاور این مسئله را در میان بگذارید یا حداقل از شرکت معتبر خرید خود را انجام دهید.

 

پرکن مایعات را از کجا خریداری کنیم

ساخت و توسعه یک خط تولید همانند بسیاری از کارها و مشاغل دارای یکسری رکن می باشد، که با رعایت کردن آن ها می توان یک خط تولید به روز و سودمند را جهت کسب در آمد راه اندازی کرد.

یکی از مهم ترین رکن های راه اندازی خط تولید به خرید مهم ترین بخش (قلب تپنده) ، یعنی دستگاه مربوطه (دستگاه پر کن مایعات) بر می گردد ، مهم ترین تصمیم برای خرید یک دستگاه خوب ، قیمت و کیفیت آن می باشد که می تواند تاثیر به سزایی در انتخاب شما داشته باشد .
همیشه دغدغه یک صاحب خط تولید در کارگاه یا کارخانه مشکلات فنی دستگاه یا کیفیت آن بوده است که تاثیر مستقیمی در خروجی و سود مالی حاصل از دستگاه داشته است.

در طول یک دهه گذشته تجربه اثبات کرده است که خرید محصول با کیفیت می تواند تا 12% در توسعه و تجارت محصولات غذایی ، بهداشتی و... کمک به سزایی کند. اما خرید محصولات ارزان هر چند از لحاظ مالی بسیار سودمند به نظر می آید اما پس از گذشت مدتی، خط تولید دچار مشکل حاد می شود که خسارت قابل توجه ای را به بار می آورد.

این موضوع باعث شده است که صاحبان مشاغل (کارگاه ها یا کارخانه ها) از انجام دادن این کار(خرید دستگاه) صرف نظر کنند یا حتی بسیار دچار مشکل شوند که چه انتخابی میتواند بهترین باشد. اما دیگر در دهه جدید چنین اتفاقی نخواهد افتاد چون شما می توانید با مشاورین تماس حاصل فرمایید تا با علم و تجربه ای که در این کار کسب کرده اند شما را به یک خرید هوشمندانه نزدیک کنند.

شرکت ماشین سازی عبدالملکی با داشتن سال ها تجربه توانسته محصولات خوبی را به بازار عرضه کند. شما میتوانید با خیال راحت در راستای خرید این دستگاه (خرید دستگاه پرکن مایعات غلیظ ، خرید پرکن مایعات رقیق ، خرید پرکن مایعات ، پر کن مایعات گاز دار، پرکن مایعات اسیدی) با متخصصین ما صحبت کنید و بهترین نتیجه گیری را نیز انجام دهید.

جهت اطلاعات بیشتر (قیمت پرکن مایعات ، قیمت دستگاه پرکن مایعات 2 نازله ، قیمت پرکن مایعات) به قسمت تماس با مراجعه کنید و در این حوزه با مشاورین مجرب ما صحبت کنید

جهت هرگونه استعلام قیمت با مهندس عبدالملکی تماس بگیرید

0912 466 87 61

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما