دستگاه پرکن ثقلی مایعات رقیق

خرید انواع دستگاه های پرکن ثقلی مایعات رقیق ساخته شده توسط ماشین سازی عبدالملکی، از دستگاه های پرکن مایعات برای انتقال مایعات مختلف مواد غذایی مانند خامه، روغن کنجد

دستگاه پرکن مایعات ثقلی (مایعات رقیق)

از دستگاه های پرکن مایعات ثقلی برای انتقال مایعات مختلف مواد غذایی مانند خامه، روغن کنجد، شکلات برای صبحانه، شیره خرما، پرکن عسل و انواع روغن های خوراکی و آب معدنی و همچنین مایعات شیمیایی در ظروف و بطری ها استفاده می شود. از دستگاه های پرکن مایعات برای مایعاتی مانند چربی و وازلین نیز استفاده می شود که پس از خنک شدن تغییر ماهیت می دهند. این دستگاه های بسته بندی با بخاری و میکسر طراحی شده اند.

استفاده از دستگاه های مختلف پرکن علاوه بر افزایش دقت و سرعت، به میزان قابل توجهی در بهداشت کمک می کند و تولید را افزایش می دهد.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دستگاه پرکن مایعات رقیق (ثقل) و مشخصات آن

این دستگاه برای پر کردن مایعات (ثقلی) رقیق شده مختلف در ظروف مختلف استفاده می شود. تعریفی که برای پرکن مایعات رقیق (ثقلی) وجود دارد که حداکثر ویسکوزیته مواد آنها از ویسکوزیته روغن زیتون کمتر باشد. از مایعات شیمیایی، غذایی و پزشکی در این پرکن ها استفاده می شود.

دستگاه پر كردن مایعات رقیق كه به پركن ثقلی شهرت دارد، یك نوع ماشین برای صنایع غذایی است و كار آن بدون پمپ و موتور است و بر اساس نیروی گرانش زمین ( ثقل ) است.

دستگاه پرکن ثقلی

انواع دستگاه های پرکن مایعات

 • جاذبه یا ثقلی
 •  سیلندر و پیستونی
 • وکیوم
 • مدولار یا پیمانه ای
 • دستگاه با پمپ تایمر و پمپ پریستالتیک

استفاده از این دستگاه ها در هر مورد بسته بندی بسته به ظرف، نوع ماده، میزان تزریق و دقت نوع پرکن متفاوت است و برای تعیین نوع پرکننده باید با کارشناس مربوطه مشورت کنید.

 

مکانیزم پر کردن در دستگاه پر کردن مایعات

معمولاً سه مکانیزم برای پرکن پمپ، پر کن سیلندر پیستونی و پرکن ثقلی برای تزریق مایعات با هر ویسکوزیته وجود دارد. هر یک از این روش ها ممکن است برای یک مایع مناسب، و برای مایع دیگر مناسب نباشد. بنابراین، انتخاب صحیح مکانیسم تزریق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مکانیزم پمپ معمولاً خیلی دقیق نیست و می توان از آن برای مایعات مختلف استفاده کرد. اما به دلیل ماهیت عملکرد ، گزینه بسیار مطلوبی برای موادی مانند گریس سرد است که چسبندگی زیادی دارند.

سیستم ثقلی معمولاً برای ماشین آلات پرکن مواد عرقی جات، دوغ، مواد شوینده مختلف و سایر مایعات استفاده می شود. این سیستم ارزانترین روش تزریق است و با استفاده از جاذبه و وزن خود مایعات پر می شود. این روش در بیشتر مایعات رقیق استفاده می گردد.

پر شدن سیلندرهای پیستونی روش دیگری است که در دستگاه های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد و از دقت بالایی برخوردار است. به دلیل حجم ثابت کیت و تنظیمات، میزان خطای مقدار تزریق بسیار کم، از این روش در مایعات با غلظت بالا استفاده می شود.

تعداد نازل در دستگاه پرکن با توجه به کارایی تعیین می شود. دستگاه دربندی مایعات و  دستگاه جت پرینتر و دستگاه شیرینگ تونلی و همچنین دستگاه سیل القایی بسته به سفارش مشتری بر روی دستگاه پرکن نصب می شوند، بنابراین قیمت دستگاه پرکن بسته به کارایی و نوع  لوازم جانبی آن متفاوت است .

 

کاربرد دستگاه پرکن مایعات (ثقلی) رقیق

کاربرد دستگاه پرکن مایعات ثقلی و رقیق در پر کردن انواع بطری های دوغ و آب میوه ها و سرکه و انواع مایعات شیمیایی و انواع شوینده ها و حلال ها و سایر مایعات رقیق است. این دستگاه برای پر کردن مایعات رقیق مناسب است و تمام اتوماتیک است.

این برای پر کردن انواع مایعات رقیق در بطری های شیشه ای و PET از 95 سی سی تا حدود 4000 سی سی استفاده می شود. می توان از آن برای پر کردن مایعات خوراکی رقیق مختلف مانند آب مرکبات، آب معدنی و همچنین آب باتری، کود مایع، سفید کننده، استون و عطر استفاده کرد.

برای جلوگیری از کف مایع هنگام تزریق به ظرف، نازل از پایین ظرف شروع به پر شدن می کند و با سرعت ثابت به سمت بالا حرکت می کند.

 

مکانیزم عملکردی دستگاه برای پر کردن مایعات ثقلی رقیق

در این سیستم دستگاه مخزنی تعبیه شده است که این ماده با وزن خود به سمت نازل های خروجی شیر هدایت می شود و حجم مواد توسط شیر برقی از داخل صفحه PLC کنترل می شود که به طور قابل توجهی دقت تزریق، پر كردن و یکنواختی را افزایش می دهد. به عبارت دیگر، مخزنی برای پر کردن نیروی مایعات رقیق دستگاه در دستگاه تعبیه شده است. مواد تحت تأثیر نیروی خود از مخزن به نازلهای انتهای مسیر هدایت می شوند.

از سیستم پنوماتیک برای کنترل دکل و بازوی نازل بسته استفاده می شود. نازل ها به عنوان مهر و موم طراحی شده و بدون چکه کار می کنند. تعداد نازل این دستگاه را با توجه به بازده تولید با توجه به سفارش و درخواست مشتری می توان از یک تا ده نازل ساخت و تحویل داد.

مخزن دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی دارای یک کنترل کننده سطح است و سیستم بسته شدن دکل و بازوی نازل پنوماتیک است. نازل های طراحی شده آب بندی شده و بدون چکه کار می کنند. دستگاه پرکن توانایی پر کردن مایعات رقیق از 150 سی سی تا چیزی در حدود 5000 سی سی را دارد.

پرکن ثقلی مایعات رقیق

کارایی دستگاه پرکن ثقلی برای مایعات رقیق، با در نظر گرفتن تراکم مواد

 1. تک نازل تا 350 ظرف یک لیتری در ساعت
 2. دو نازل از 400 تا 600 ظرف یک لیتری در ساعت
 3. چهار نازل 700 تا 900 لیتری در ساعت
 4. شش نازل را از 1000 تا 1200 در یک لیتر ظرف در ساعت
 5. هشت نازل 1200 تا 1400 ظرف یک لیتری در ساعت  
 6. ده نازل 1500 ظرف یک لیتری در ساعت

 

مشخصات فنی دستگاه پر کننده جاذبه مایع

 • اسکلت از جعبه آهنی (40 * 40)
 • روکش فولادی یا پی وی سی
 • مخزن 150 لیتری استیل یا پی وی سی با نوار نقاله سه متری
 • سیستم دکل پنوماتیک
 • تابلو برق پلی استر مجهز به PLC
 • نازل های ساخته شده از ظرف استیل ضدزنگ با ظرفیت 250 سی سی تا 2000 سی سی
 • حداکثر ظرفیت تا 2000 لیتر در ساعت
 • برای کنترل سیستم استفاده از PLC
 • یک سنسور فوتوالکتریک برای ظروف شفاف
 • تجهیزات الکتریکی ، مکانیکی و پنوماتیک اروپا
 • برق 24 ولت DC
 • امکان شستشوی مخزن و نازل ها
 • امکان پر شدن بطری ها تا خالی شدن کامل مخزن
 • مخزن ، نازل ها ، نوار نقاله و پوشش خارجی دستگاه از فولاد ضد زنگ ساخته شده است
 • یا پی وی سی (به دلیل خوردگی مواد)

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دقت پرکن ها

اگر در مرحله پر کردن مایعاتی هستید که باید تا حجم یا وزن مشخصی پر شوند، حتما از انواع پرکن های اتوماتیک استفاده کنید. زیرا تغییر در حجم یا وزن برخی محصولات باعث کاهش کیفیت و نارضایتی مشتری می شود.

 

زمان پر کردن

پرکن های اتوماتیک می توانند کارایی خط تولید شما را در مقایسه با نوع دستی آنها چند برابر کنند.

 

کاهش هزینه

با توجه به اتوماتیک بودن دستگاه ، می توانید تعداد اپراتورهای خط تولید را کاهش دهید ، در نتیجه هزینه نهایی تولید محصول را برای شما کاهش می دهد.

 

قیمت دستگاه برای پر کردن مایعات ثقلی

برای خرید بهترین دستگاه پرکن رقیق، باید توجه داشته باشید که هرچه دستگاه شما مکانیزه تر باشد و گزینه های بیشتری وجود داشته باشد، درست است که برای خرید دستگاه پرکن در ابتدا مجبور به پرداخت هزینه بیشتری هستید اما مقرون به صرفه ترین کار خرید این دستگاه است. تولیدکنندگان محصولات مایع می توانند به طور خودکار تا 2000 بطری 1 لیتری را با نرخ خطای 0.1 در ساعت پر کنند .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما