دستگاه پرکن

معمولا از دستگاه پرکن بیشتر برای پر کردن انواع مواد غلیظ و رقیق استفاده می شود که در ادامه شما میتوانید دستگاه های پرکن ماشین سازی عبدالملکی را ببینید...

خرید دستگاه پرکن با کیفیت بالا


دستگاه های پر کن در صنعت بسته بندی تحول عظیمی را به ارمغان آوردند زیرا در گذشته برای پر کردن ظرف ها و بسته بندی آن ها باید زمان زیاد صرف میکردند که این موضوع باعث از بین رفتن مشتری های زیادی میشد.
ماشین آلات پر کن در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه میشود و توانایی پر کردن انواع مواد در انواع ظرف را دارند . دستگاه های پر کن را میتوان به صورت کلی به سه دسته تمام اتومات و نیمه اتومات و دستی و .... تقسیم کرد.
برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده است که قوطی های کنسرو یا اسپری های خوشبو کننده توسط چه فردی پر میشود و چند کارگر در خط تولید این محصولات کار میکنند ؟
در جواب این سوال باید گفت که نه خبری از اپراتور(نیروی انسانی) است نه خبری از خط تولید بلکه یک دستگاه در آنجا حاضر است و تمامی کار های مربوط به پر کردن قوطی و شیشه و ... را بر عهده دارد.

دریافت مشاوره رایگان
پرکن به صورت اتوماتیک

دستگاه پرکن به صورت اتوماتیک

دستگاه پرکن اتوماتیک یکی از زیر مجموعه های ماشین آلات صنعتی میباشد که وظیفه پر کردن انواع قوطی و ظرف و .... یا انواع مواد در اندازه های مختلف دارد .

در گذشته نه چندان دور برای پر کردن قوطی های کنسرو از روش های دستی و خط تولید طولانی پر از اپراتور(نیروی انسانی) استفاده میکردند اما امروزه با وجود پیشرفت صنعت و تکنولوژی دیگر خبری از صف های طولانی نیست و کل خط تولید در یک دستگاه خلاصه میشود. دستگاه پرکن اتوماتیک یکی از دستگاه های پرکنی میباشد که توسط نازل های خود مواد ها مختلفی مانند انواع محصولات غذایی انواع نوشیدنی رقیق و غلیظ و ..... را در انواع ظروف از جمله شیشه های مربا و عسل و بطری های نوشیدنی پر میکند .

نحوه کارکرد دستگاه پرکن اتومات

ابتدا مواد افزودنی (موادی که جهت ماندگاری مواد میزنند) را اضافه میکنند سپس کارشناس مواد غذایی شرکت آن را تایید می کند و درون مخزن های تعبیه شده بر روی دستگاه میریزند. بعد از این مرحله ظروف بر روی فیکسچر قرار میگیرد و سپس برنامه ریزی دستگاه توسط یک اپراتور انجام میشود و طی یک زمان معین نازل ها باز و بسته شده و در نهایت وارد مرحله بسته بندی شده و یک خروجی حیرت انگیز را به شما تحویل میدهد.

تفاوت دستگاه پرکن اتوماتیک با نیمه اتوماتیک

سرعت و دقت بالاتر

سرعت و دقت بالاتر

اگر شما از دستگاه پرکن اتوماتیک استفاده کنید به فرایند تولید محصول خود سرعت و دقت قابل توجهی میبخشید.

بالا بردن میزان تولید محصول

بالا بردن میزان تولید محصول

از آنجایی که پرکن اتوماتیک نسبت به سایر مدل ها کارآمد بوده، میزان تولید محصول شما نسبت به سایر مدل ها بیشتر خواهد بود.

صرفه اقتصادی

صرفه اقتصادی

از مزیت های پرکن اتوماتیک، درگیر نبودن نیروی انسانی یا اپراتور است و از خیلی جهات دیگر این دستگاه باصرفه است

انواع دستگاه های پرکن ماشین سازی عبدالملکی

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات ضمن افزایش بهره روی باعث شده است که دقت در بسته بندی بالا رود و دیگر زمان زیادی صرف ریختن و بسته بندی نشود. بدلیل داشتن طیف متفاوتی از مایعات باید دستگاهی باشد که مایعات گوناگون را در انواع مختلف ظرف پرکند که نیازمند روشی است که ضمن داشتن سرعت و دقت مکانیزم موثر و ساده و بدون درد سری داشته باشد . تمامی این موارد بالا در دستگاهی به نام پرکن مایعات خلاصه شده است.

نوع مکانیزم دستگاه: مایعات به طور کلی به دو دسته مایعات غلیظ و رقیق تقسیم میشود که دستگاه پرکن آن ها نیز بر همین اساس به دو دسته پرکن مایعات رقیق و غلیظ تقسیم میشود.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ: این دستگاه وظیفه پر کردن انواع مایعات غلیظ (عسل و سس و مربا و .... ) را در انواع ظروف بر عهده دارد. معمولا موادی که گرانروی زیادی دارند با استفاده از این نوع دستگاه پر میشوند و مکانیزم پر کردن از کف ظرف میباشد و دلیل آن هم این است که مواد غلیظ حباب بیشتری نسبت به رقیق تولید میکنند و همین باعث شده است که دستگاه پرکن مایعات غلیظ ، پر کردن مایعات غلیظ از کف ظرف انجام شود.

دستگاه پرکن مایعات
دستگاه پرکن عسل

عسل همیشه جزو یکی از اساسی ترین رکن های حرم غذایی به شمار می رود که به دلیل داشتن خاصیت دارویی نیز در گذشته برای پانسمان کردن زخم های موضعی استفاده میکردند. اما همیشه بدلیل غلیظ بودن بسته بندی و استفاده از آن سخت میشد ، علاوه بر تمامی این موارد عسل یک ماده گرانبها به حساب میاید و جا به جایی آن از ظرفی به ظرف دیگر کمی سخت و دشوار به شمار میرود. در همین جهت بود مهندسان صنایع پرکن دستگاه پرکن عسل را درست و به بازار عرضه کردند. دستگاه پرکن عسل در مدل های مختلف با کارایی های مختلف به بازار معرفی شد که شامل پرکن عسل دستی و تمام اتومات و نیمه اتوماتیک است. دستگاه پرکن عسل بدلیل داشتن سرعت و دقت بالا و همچنین فضای کمی که میگیرد باعث شده است که مشتری های فراوان و خاص خودش را داشته باشد و این دستگاه علاوه بر عسل مایعات غلیظ دیگری مانند رب و سس و مربا و .... را نیز پر میکند.

دستگاه پرکن عسل
دستگاه پرکن پودری

در کل دستگاه های پرکن را میتوان به دو دسته پرکن مایعات و پرکن پودری تقسیم کرد که هر دو دارای مکانیزم متفاوتی هستند، برای مثال دستگاه پرکن مایعات بر اساس نیروی گرانش (ثقل) کار میکنند در حالی که پرکن های پودری از مکانیزم کانتریی استفاده میکنند. دستگاه پرکن پودری نیز برای بسته بندی انواع مواد غذایی(نمک و فلفل و آرد و انواع ادویه جات و ...) و دارویی و بهداشتی (پودر بچه و لباسشویی) ... کاربرد دارد. دستگاه پرکن پودری نیز زیر مجموعه پرکن ها است که در سه مدل دستی و نیمه اتومات و تمام اتومات ساخته و به بازار عرضه میشود که تفاوت این دو مدل در دقت و درصد خطای وزنی و تعداد توزین است که هر شرکتی بر اساس بازدهی خط تولید خود یکی از این مدل ها را استفاده میکنند.

دستگاه های پرکن پودری به شدت به وزن پودر حساس هستند و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها قبل از ریختن پودر در مخزن دستگاه از یک سیستم توازن کننده استفاده میکنند تا هیچگونه آسیبی به دستگاه نرسد برای مثال پر کردن پودر در قوطی ها و کیسه ها با یک دیگر بسیار متفاوت است. نکته ای که در مورد بسیاری از پرکن ها صدق میکند بدین صورت است که دستگاه بر اساس نوع و جنس ماده سرعت متفاوتی را دارا است که این نکته برای پرکن پودری هم صدق میکند.

دستگاه پرکن پودری
دستگاه پرکن روتاری

این دستگاه پرکن اتوماتیک نام دارد که دارای سرعت و دقت بالایی نسبت به سایر مدل های دستگاه های پرکن دارند و دیگر نیازی به استفاده دست در خط تولید ندارد. (در واقع نیازی به نیروی انسانی (اپراتور) نیست) یکی از کاربرد های اصلی دستگاه پرکن اتوماتیک در واقع همان پرکردن مایعات غلیظ به شمار میرود که به دو اسم شناخته شده است. این دستگاه به دلیل داشتن راندمان و دقت بالا برای کارخانه های بزرگی که دقت و سرعت خط تولید خیلی مهم است بسیار مناسب بوده و سرعت بهتری نسبت به سایر مدل ها دارد.

دستگاه پرکن روتاری
دستگاه پرکن اتوماتیک

همانطور که از اسم این دستگاه پیداست مکانیزم این دستگاه پرکردن مواد توسط سیلندر پیستون میباشد. پرکن های سیلندر پیستونی ماشین سازی عبدالملکی به صورت خطی به سیلندر های ذوج از دو سیلندر تا دوازده سیلندر بنابر سفارش مشتری ساخته میشود. کاربرد پرکن سیلندر پیستونی جهت مایعات غلیظ میباشد. حجم دستگاه بر اساس مقدار حجم ظرف طراحی و ساخته خواهد شد. به طور مثال برای پرکردن ظروف یک لیتری حجم سیلندر ۱۰۰۰ سی سی در نظر گرفته میشود که دستگاه را میتوان از ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ سی سی تنظیم کرده و به کار گرفت.

دستگاه پرکن اتوماتیک
دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک یکی از زیر مجموعه های ماشین آلات پرکن است که برای پر کردن انواع ظرف با انواع مواد طراحی و ساخته شده است. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک مواد کف کننده مثل شیشه شور و غیره که این دستگاه وقتی ظرف به زیر نازل میرود ابتدا نازلها توسط جک پایین آمده و شروع به پر کردن مواد میکنند و از کف در حال پر کردن به بالا می آیند این عمل باعث میشود که مواد کف نکرده و سر ریز نشود. اگر دقت کرده باشید بیشتر افرادی سراغ دستگاه های پرکن نیمه اتوماتیک میروند که فضا و بودجه کمتری برای این کار مد نظر دارند که نسبت به کارایی این نوع دستگاه خروجی خوبی را به آن ها میدهد. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک به دو دسته رومیزی و شاسی دار تقسیم میشود که بنا بر کسب و کار شما حوزه فعالیت اینگونه دستگاه ها متفاوت میباشد .

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک
دستگاه پرکن و دربند مایعات

دستگاه پرکن دربند مایعات (Liquid sealing filling machine) بر دو اساس رقیق و غلیظ ساخته می شود که در ادامه شما را با آن بیشتر آشنا می کنیم. می توان این را گفت که دستگاه پرکن دربند مایعات رقیق در مدل های متعددی تولید می شود ولی دو دستگاه در این بین از ارزش خاصی برای مصرف کنندگان قرار دارند.

این دستگاه ها به دو مدل دستگاه پرکن تری بلوک و دستگاه پرکن مونو بلوک تقسیم میشود که با توجه به نوع سفارش مشتری نحوه ساخت این دستگاه ها متفاوت خواهد بود

دستگاه پرکن و دربند مایعات
پرکن به صورت نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن به صورت نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک مواد کف کننده مثل شیشه شور و غیره که این دستگاه وقتی ظرف به زیر نازل میرود ابتدا نازلها توسط جک پایین آمده و شروع به پر کردن مواد میکنند و از کف در حال پر کردن به بالا می آیند این عمل باعث میشود که مواد کف نکرده و سر ریز نشود. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک به دو دسته رومیزی و شاسی دار تقسیم میشود که بنا بر کسب و کار شما حوزه فعالیت اینگونه دستگاه ها متفاوت میباشد .

نحوه کارکرد دستگاه پرکن نیمه اتومات

ابتدا موادی که قرار است ظروف با آن پر شود مورد بررسی قرار میگیرند (از لحاظ صحت سلامت محصول) و سپس درون درون مخزن ها ریخته میشوند، بعد از این مرحله ظروف بر روی فیکسچر تعبیه شده بر روی دستگاه قرار میگیرند، سپس پس از این مرحله دستگاه را به گونه برنامه ریزی میکنند که طی یک زمان معین نازل ها باز و بسته شوند و در نهایت هم ظروف پر شده و یک اپراتور آن ها را برای بسته بندی و... میبرد.

دستگاه پرکن ادکلن

دستگاه پرکن ادکلن


  • خدمات پس از فروش تا ۵ سال
  • پرکن کردن در انواع ظروف شیشه ای و پلاستکی
  • دارای سه مدل دستی، نیمه اتومات و تمام اتومات
  • عدم نیاز به اپراتور (نیروی انسانی) در مدل های اتوماتیک
جزئیات دستگاه ادکلن پرکن دریافت کاتالوگ

ماشین سازی عبدالملکی :‌ تولید کننده ماشین آلات صنعتی

شرکت ماشین سازی عبد الملکی با داشتن سال ها تجربه توانسته محصولات خوبی را به بازار عرضه کند . شما میتوانید با خیال راحت در راستای خرید این دستگاه با متخصصین ما صحبت کنید و بهترین نتیجه گیری را نیز انجام دهید. جهت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با مراجعه کنید و در این حوزه با مشاورین مجرب ما صحبت کنیدساخت ایران
با افتخار، ساخت ایران

ماشین سازی عبدالملکی نتیجه سال ها تلاش، تجربه و کوشش مهندسین ایرانی

گارانتی
گارانتی برای همه محصولات

در تمامی ماشین آلات ماشین سازی عبدالملکی گارانتی از زمان نصب ۱ سال و خدمات پس از فروش از زمان نصب ۵ سال می باشد


همچنان دستگاه پرکن مناسب خودتان را پیدا نکردید؟

کارشناسان ما آماده راهنمایی و مشتاق شندین صدای شما، برای انتخاب بهترین دستگاه پرکن هستند

دریافت مشاوره رایگان

آیا در انتخاب دستگاه مورد نیاز خود تردید دارید؟

با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده راهنمایی شما برای انتخاب درست ترین دستگاه پرکن برای کسب و کار شما هستند

تردید دارید
فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

بهروزی

ممنون از شما که محصولات با کیفیتی تولید میکنید

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما