معرفی دستگاه های بسته بندی

فروش انواع دستگاه های بسته بندی با کیفیت تضمینی و گارانتی شامل انواع پرکن، شیرینگ پک، دربند و... . بسته بندی از مهم ترین بخش های خط تولید و دغدغه ی اکثر تولید کنندگان است.

بسته بندی از مهم ترین بخش های عرضه یک محصول و خطوط تولید می باشد که امروزه در اشکال مختلف ارائه می شود. بسته بندی به عنوان یک پوشش از محتوای داخلی در مقابل عواملی نظیر گرد و غبار و گاها ضربه و آسیب محافظت می کند علاوه بر این بسته بندی امروزه یک روش تبلیغاتی هوشمند برای هر شغلی می باشد، اگر این بسته بندی تمیز و زیبا باشد اثر بخشی بیشتری نیز خواهد داشت.

 

دستگاه بسته بندی چیست؟

بسته بندی همیشه  یکی از دغدغه های بزرگ برای شرکت هایی بوده است که در بازار فروش رقابت فراوانی با سایر برند ها داشته اند. در گذشته بسته بندی فقط جهت جمع آوری محصول در یک شئ مانند پلاستیک، کارتن و... بود اما امروزه دستگاه بسته بندی به یکی از فاکتور های مهم برای تولید کنندگان تبدیل شده است زیرا نقش مهمی در حفظ محصول از فساد و آلودگی، حفظ خصوصیات ظاهری، جلب مشتری و غیره دارد.

در دهه های گذشته برای سهولت در جا به جایی محصولات از بسته بندی های ساده ای مانند کارتن و نایلون استفاده می کردند اما با گذشت زمان و افزایش جمعیت این قاعده تاثیر گذاری کمتری در بازار داشت، زیرا نوع بسته بندی محصول نیز برای خریدار به فاکتور مهمی تبدیل شده است.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

یکی از دلایلی که نوع بسته بندی محصولات در بازار برای تولید کننده صرفه اقتصادی کمی داشته این بوده که بسته بندی  های خاص نیاز به صرف زمان زیادی داشته و در این صورت شرکت مربوطه هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ کمیت زمان به مشکل عظیمی برمی خورد. 

با انقلاب صنعتی و پیشرفت صنعت ، دستگاه های بسته بندی نیز جایگاه خود را به خوبی در بازار پیدا کرده و توانستند کمک شایانی به شرکت های بزرگ مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و ... بکنند. دستگاه های بسته بندی وظیفه بسته بندی مواد غذایی، خشکبار، مواد بهداشتی و آرایشی و .... را بر عهده دارند . این طیف وسیع استفاده از دستگاه بسته بندی باعث شده است که این ماشین آلات در مدل های گوناگون با کاربرد های مختلف ساخته و به بازار عرضه شوند. 

 

دستگاه بسته بندی

 

خرید دستگاه های بسته بندی

یک دستگاه بسته بندی خوب دارای شرایط زیر میباشد:

  1. سرعت بالا و در عین حال خروجی با کیفیت
  2. توانایی پذیرش حجم خط تولید
  3. کیفیت بسته بندی بالا

راه اندازی خط تولید آنچنان جا و هزینه زیادی نمی خواهد (به جز هزینه دستگاه) اما خرید این دستگاه یکی از مهم ترین اقدامات اولیه راه اندازی خط تولید است چون اگر کیفیت آن مناسب نباشد مجبور به توقف خط تولید هستید که باعث ضرر های بسیاری می شود.

یکی از مهم ترین بخش های راه انداختن یک خط تولید در کارگاه یا کارخانه بخش خرید محصولات است که چگونه بتوانیم با بهترین قیمت بهترین محصول را خریداری کنیم. تجربه نشان داده است که فرد صاحب خط تولید یک دستگاه با قیمت بسیار ارزان خریده است و پس از چند ماه کار کردن مدام نیاز به یک فرد جهت تعمیر داشته یا حتی فردی بوده است که دستگاهی را با قیمت بسیار بالا خریداری کرده است اما نتوانسته خروجی خوبی را از کار خود بگیرد.

این مسئله باعث شده است که افراد از انجام دادن این کار صرف نظر کنند یا حتی بسیار گیج شوند که چه انتخابی میتواند بهترین باشد. اما دیگر در عصر جدید چنین اتفاقی نخواهد افتاد چون شما میتوانید با مشاورین این کار تماس حاصل فرمایید تا با علم و تجربه ای که در این کار کسب کرده اند شما را به یک انتخاب درست برسانند.

شرکت ماشین سازی عبدالملکی تولید کننده انواع ماشین آلات صنعتی با داشتن سال ها تجربه توانسته محصولات خوبی را به بازار عرضه کند. شما میتوانید با خیال راحت در راستای خرید دستگاه بسته بندی مدنظر خود با متخصصین ما صحبت کنید و بهترین نتیجه گیری را نیز انجام دهید.

هدف اصلی شرکت ماشین سازی عبدالملکی حذف واسطه بوده که میتواند تا حد قابل قبولی برای مشتری به صرفه باشد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و نوع دستگاه بسته بندی به قسمت تماس با ما مراجعه کنید و در این حوزه با مشاورین مجرب ما صحبت کنید.

 

انواع دستگاه بسته بندی

همانطور که در بالا گفتیم دستگاه های بسته بندی در بسیاری از عرصه ها وارد شده اند و به همین دلیل دارای مدل های مختلفی هستند، در حال حاضر می توان گفت مختص هر محصول تولیدی یک دستگاه بسته بندی وجود دارد. این امکان نیز فراهم شده که برخی خط های تولید متناسب با نوع محصولشان، دستگاه با ویژگی های مناسب را سفارش دهند که به طور کلی می توان آن ها را به 

  • دستگاه های پرکن
  •  دستگاه های لیبل زن 
  • دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار
  •  دستگاه بسته بندی شیرینگ
  • و دربند تقسیم کرد.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

دستگاه های پرکن

دستگاه های پرکن مایعات متنوع ترین بخش تجهیزات بسته بندی را شامل می شوند که انواع محصولات در ظاهر متفاوت اعم از جامد، مایع رقیق، مایع غلیظ، پودرو … را به درون ظروف بسته بندی مد نظر  هدایت می کنند.

این کار اما چندان راحت نمی باشد. برای مثال اگر نیاز بر بسته بندی گازی سمی باشد، ایمنی باید در اولویت باشد. هم چنین اگر محصولی مدنظر مایعی چسبنده و غلیظ باشد کاربسته بندی  با اندکی سختی همراه می شود.

 

دستگاه لیبل زن

از جمله اهداف اصلی بسته بندی، تبلیغ و جلب توجه خریدار می باشد. از این رو خط تولید نیاز به دستگاه های لیبل زن دارد.. در واقع اگر بسته بندی محصول دارای کیفیت لازم برای حفظ ایمنی و سلامت محصول باشد اما معرف و مبلغ برند سازنده نباشد، فرآیند بسته بندی ناتمام است.

در موفقیت و توسعه واحد تولیدی، کارآمدی دستگاه های لیبل زن نقشی بسزایی دارند.

 

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار 

بازار تولید و بسته بندی خشکبار و حبوبات بسیار گسترده می باشد .معمولا برای بسته بندی این گروه از سه دستگاه مختلف استفاده می شود.

 

دستگاه بسته بندی توزین دار

معمولا برای بسته بندی موادی که گرانروی بالایی دارد و وزن آن ها در نوع بسته بندی معیار مهمی است از دستگاه های توزین دار استفاده میکنند که تعداد توزین ها در مدل های گوناگون مختلف است.موادی مثل شکر، نمک، حبوبات، ادویه ها و…. موادی هستند که دارای گرانروی بالایی هستند که دستگاه های عادی قادر به بسته بندی آن ها نیستند.

اما موادی که گرانروی بالایی دارند به دو دسته ساشه ای و بدون ساشه تقسیم میشود که در ادامه به بررسی دستگاه های بسته بندی آن ها می پردازیم.

 

دستگاه بسته بندی پودری

معمولا برای بسته بندی محصولات پودری شکل به حالت بالشتی از این دستگاه استفاده میکنند، این دستگاه محبوبیت بسیار بالایی در صنعت دارد و در مدل های مختلف با تعداد توزین های مختلف به فروش میرسد. این نکته حائز اهمیت است که شما میتوانید با خرید یک سیستم پاکت کن به راحتی محصول خود را در پاکت نیز بسته بندی کنید.

 

دستگاه بسته بندی ساشه پودری

معمولا برای بسته بندی محصولات پودری که به فرم ساشه ای بسته بندی میشود از این دستگاه استفاده میکنند. این دستگاه در دو مدل ساشه 3 طرفه دوخت و ساشه مدادی تولید و محصول پودری شما را بسته بندی میکند که سرعت و دقت قابل قبولی نیز دارد، البته این نکته هم حائز اهمیت است که تعداد توزین ها نیز بسیار مهم است.
 
از مزایای دستگاه بسته بندی حبوبات این است که میتوان از آن به عنوان یک وسیله برای توسعه و بسته بندی محصولات کشاورزی توسط خود کشاورز یاد کرد.

 

دستگاه بسته بندی شیرینگ

عملکرد این دستگاه به وسیله نایلون شیرینگ می باشد. نایلون شیرینگ اطراف محصول را کاور کرده و توسط حرارتی که به وسیله دستگاه ایجاد می شود به محصول می چسبد. انواع دستگاه شیرینگ پک عبارتند از شیرینگ پک تونلی، کابینی، دستی و… 

 

دربند روتاری

 

دستگاه دربند

وظیفه این دستگاه چفت کردن و مهر و موم درب بسته بندی کالا است. محصولات گوناگونی در صنایع تولیدی وجود دارد که به دستگاه دربند نیاز دارند. از جمله:

درب بند ادکلن و عطر، درب بند شیشه ها و بطری های نوشابه، درب بند قوطی های کنسرو و کمپوت  و…

 

اهمیت دستگاه بسته بندی

ابتدایی ترین دیدگاه یک مشتری نسبت به محصول چیده شده در بازار نوع بسته بندی آن میباشد و این عنصر گاهی میتواند یکی از اصلی ترین عامل خرید یک مشتری باشد. بنابراین توجه کردن شرکت ها به بسته بندی محصول نسبت به سال های قبل دچار تغییر و تحول فراوانی شده است که توانسته یک بازار رقابتی مناسب را ایجاد کند.

بسته بندی سبب بهبود ماندگاری، حفظ ایمنی و بهداشت محصول می گردد. برای مثال کالای بسته بندی شده از تماس مستقیم با آفتاب و هوا محفوظ می ماند.

تولیدی ها و شرکت های بزرگ از اهمیت موضوع بسته بندی به خوبی آگاه هستند و در کار خود بهترین بهره را از آن می برند. در حالی که هم چنان شاهد این هستیم که برخی از تولیدی های نوپا و تازه تاسیس برای بسته بندی آن چنان که شایسته است اهمیتی قائل نمی باشند. با یقین می توان گفت که همین موضوع از عوامل تعیین کننده موفقیت تولیدی های قدرتمند در مقایسه با تولیدی های دیگر است.

این موضوع نه تنها در محصولات صنایع غذایی ( لبنیات، گوشت، خشکبار و…) که در محصولات تمامی صنعت های تولیدی دلالت دارد حتی در محصولی همانند سیگار  که دارای آثار مخرب بر سلامتی است، خریداران بسته بندی ای که محصول را تازه تر نگه می دارد را ترجیح می دهند.

جهت مشاوره برای راه اندازی خط تولید، استعلام مشخصات فنی دستگاه، قیمت و هزینه راه اندازی آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0912-4668761 کاتالوگ محصولات

قیمت دستگاه های بسته بندی

قیمت دستگاه های بسته بندی معمولا با توجه به نوع دستگاه و ظرفیت تولید دستگاه و کاربرد آن تعیین می شود. دستگاه بسته بندی در مدل نیمه اتوماتیک در محدوده 40 تا 50 میلیون تومان دستگاه های بسته بندی صنعتی تمام اتوماتیک از 250 تا 90 میلیون - دستگاه های بسته بندی خانگی معمولا بین 50 تا 100 میلیون تومان قیمت دارند.

البته در نظر داشته باشید که این قیمت ها مربوط به سال پاییز 1401 بوده و زمانی که شما این محتوا را میخوانید، ممکن است قیمت بر اساس نوسانات بازار، متغیر باشد.

برای خرید دستگاه های بسته بندی با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان فروش ما و همین طور قیمت دستگاه ها آگاه شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

صنعتی

بسیار عالی

ماشین سازی عبدالملکی

ماشین سازی عبدالملکی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.ممون و متشکریم

© کلیه حقوق برای ماشین سازی عبدالملکی محفوظ است.

تماس با ما